ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Tomáš Kóňa v Slovane skončil, v strede poľa zostali iba legionári
zdroj: TASR

Tomáš Kóňa v Slovane skončil, v strede poľa zostali iba legionári

Prekvapivá informácia prišla z kuchyne bratislavského Slovana, opora tímu Tomáš Kóňa sa už v belasom drese viac neobjaví!

Skúsený stredopoliar predčasne opúšťa káder Slovana, s klubom sa dohodol na ukončení zmluvy k poslednému júnovému dňu. Exkluzívne pre portál ProFutbal.sk potvrdil informáciu samotný hráč. S mužstvom už dokonca netrénuje a neodcestoval ani do Jerevanu, kde belasých čaká zápas prvého predkola Európskej ligy UEFA proti FC Pjunik. Individuálne sa pripravuje v Senici, podľa zákulisných informácií by jeho kroky mohli smerovať do tímu fortunaligového nováčika z Nitry. Svoju budúcnosť však Kóňa zatiaľ komentovať nechcel. 

O stanovisko k aktuálnej situácii sme požiadali aj ŠK Slovan, ktorý v priebehu dňa poskytlo stanovisko. V ňom potvrdilo dohodu o ukončení spolupráce. „Tomášovi Kóňovi ďakujeme za odvedené služby pre Slovan. Ukončeniu spolupráce predchádzala obojstranná dohoda. Tomášovi prajeme všetko dobré v ďalšej kariére a držíme mu palce v osobnom i profesionálnom živote,“ citovala oficiálna webstránka bratislavského klubu viceprezidenta Ivana Kmotríka ml.

Po konci tridsaťtriročného defenzívneho záložníka zostali v strede poľa bratislavského mužstva len legionári a momentálne zranený odchovanec Marek Rigo. Tréner Vukomanovič bude môcť v Jerevane rátať so službami Čiernohorca Vukana Savičeviča, Holanďana Joeriho de Kampsa a Srba Uroša Damnjanoviča. V kádri mu zatiaľ chýba nigérijská posila Ibrahim Rabiu, ktorý nestihol byť zapísaný na súpisku pre Európsku ligu a zranený guinejský reprezentant Seydouba Soumah.

Tomáš Kóňa začínal so seniorským futbalom v Nitre, odkiaľ v roku 2006 odišiel do Sparty Praha. V kariére postupne prešiel ďalšími klubmi ako Zlín, Petržalka, znovu Nitra a od roka 2010 pôsobil v Senici, kde ako kapitán tímu dosiahol dvakrát na stupienok vicemajstra a dvakrát hral vo finále domáceho pohára. Od roka 2015 pôsobil v Myjave, po jej odstúpení z najvyššej súťaže odohral jarnú časť za Slovan Bratislava, kde patril medzi piliere stredu poľa. Jeho dres obliekol v trinástich ligových stretnutiach a vsietil gól v tradičnom derby proti Trnave, ďalšie štyri štarty si pripísal v Slovenskom pohári.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk