ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Najväčší prestup v histórii spečatený: Rabiu je belasý!
zdroj: skslovan.com

Najväčší prestup v histórii spečatený: Rabiu je belasý!

Účastník najvyššej futbalovej súťaže ŠK Slovan Bratislava podpísal štvorročný kontrakt s nigérijským stredopoliarom Ibrahimom Rabiom, ktorý pred určitým časom hviezdil v drese AS Trenčín.

Dvadsaťšesťročný záložník prestúpil minulé leto do belgického Gentu, pre zranenie sa však nedokázal dostatočne presadiť. Jeho prestup do bratislavského mužstva je historicky najväčší smerom do prvej ligy, čiastka za prestup dosahuje výšku jedného milióna eur. Dosiaľ žiaden futbalista neprišiel na Slovensko za vyššiu prestupovú sumu. 

Typický stredový hráč dokáže operovať na veľkom priestore, schopný brániť i útočiť. Pre Slovan ide o výbornú posilu. „Prestup Ibrahima Rabia je najväčším v histórii Slovenska,“ cituje oficiálna webstránka Slovana radostné slová viceprezidenta Ivana Kmotríka ml. „Sme nesmierne šťastní, že sme získali tohto špičkového hráča. Chceli sme ho už počas jeho pôsobenia v Trenčíne, počiatočné rozhovory s belgickým Gentom sme viedli už od januára tohto roka. Rokovania s klubom boli veľmi náročné a zdĺhavé, ale úspešne sme ich sfinalizovali a podpísali s Ibrahimom štvorročnú zmluvu. Chceli sme výrazne posilniť stredovú formáciu, preto sme sa rozhodli angažovať Rabiua, ktorý do stredu poľa prinesie konštruktívnu rozohrávku a rozvahu.“ 

Ibrahim Rabiu, Ivan Kmotrík
Ibrahim Rabiu a Ivan Kmotrík pri definitívnom spečatení zmluvy. (foto: skslovan.com)

Radosť neskrýval ani technický futbalista, pre ktorého je to kariérny reštart. „Som veľmi šťastný z tohto prestupu. Po sezóne som mal rôzne možnosti, no jednoznačne som sa rozhodol pre Slovan. Komunikovali sme spolu už od januára a cítil som, že klub ma veľmi chce. Na Slovensku som už dva roky pôsobil, takže viem, čo tento klub v krajine znamená a aké má meno. V prvom rade musím tvrdo pracovať a vybojovať si miesto v základnej zostave. Mám tie najvyššie ambície – vyhrávať zápasy a trofeje v belasom drese,“ neskrýval radosť a odhodlanie Rabiu.

Ibrahim Rabiu pôsobil v Európe od šestnástich rokov, kedy prišiel do portugalského Sportingu Lisabon. Neskôr absolvoval angažmány v kluboch rangu PSV Eindhoven a Celtic Glasgow. Na Slovensku si urobil vynikajúce meno počas pôsobenia v Trenčíne (2014-2016), za ktorý odohral 46 ligových zápasov s bilanciou desať gólov. Získal s ním dvakrát slovenské double. V sezóne 2015/16 bol vybraný aj do najlepšej ligovej jedenástky. Za nigérijskú seniorskú reprezentáciu si pripísal tri štarty. V roku 2007 ho magazín World Soccer zaradil medzi päťdesiatich najtalentovanejších svetových futbalistov.

Rabiu nebude posledný

Príchod nigérijskeho futbalistu nebude v tomto prestupovom období posledný, Slovan trápi najmä brankársky post, na ktorom má momentálne iba dvadsaťročného Dominika Greifa a aj nedostatok defenzívnych futbalistov. Vedenie avizuje v blízkom čase ďalšie citeľné posilnenie kádra, aj do stredovej zóny. „Dávame najavo to, čo sme deklarovali - získavať kvalitných hráčov a budovať mužstvo na nový štadión. Prezradím, že to nie je posledný veľký prestup, do stredu poľa totiž plánujeme priviesť ešte jedného špičkového futbalistu. Chceme verejnosti a fanúšikom jasne ukázať, že Slovan plní ambíciu posunúť sa na európsku úroveň. Na prestupovom trhu sa budeme zameriavať na kvalitných hráčov,“ vyhlásil Ivan Kmotrík ml.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk