ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trenčín hlási novú posilu, El Mahdioui túži po skupinovej fáze EL
zdroj: astrencin.sk

Trenčín hlási novú posilu, El Mahdioui túži po skupinovej fáze EL

AS Trenčín hlási novú posilu do stredu poľa. Je ňou 21-ročný holandský futbalista s marockými koreňmi Aschraf El Mahdioui, ktorý prichádza ako voľný hráč z ADO Den Haag. S Trenčínom podpísal zmluvu na 3 roky.

"Som veľmi rád, že som sa mohol stať súčasťou AS Trenčín. Mal som na stole nejaké ponuky z Holandska, ale pre hráča v mojom veku je dôležité, aby dostal dostatok herného priestoru. O Trenčíne som vedel, že je to vhodný klub pre rozvoj mladých hráčov. Dúfam, že využijem túto príležitosť a stanem sa tu lepším hráčom," povedal po podpise zmluvy Aschraf El Mahdioui.

El Mahdioui pritom ešte v 16-tich rokoch hrával futbal na amatérskej úrovni. Všetko však zmenil bývalý holandský reprezentant a vtedajší hlavný tréner mládežníckych katagórií v Ajaxe Amsterdam Wim Jonk. V decembri 2012 zavítal na tréning amatérskeho tímu Zeeburgia, kde vtedy El Mahdioui pôsobil. Mladý Holanďan ho zaujal a pritiahol ho do Ajaxu Amsterdam, kde vydržal až do kategórie U21. "V juniorke Ajaxu som potom stratil svoje miesto. Potreboval som hrať a zlepšovať sa, tak som prestúpil do ADO Den Haag," vyjadril sa 21-ročný futbalista. V klube odohral 13 zápasov v holandskej najvyššej súťaži, po zmene trénera sa jeho situácia zmenila. "V klube sa mi páčilo, vtedajší tréner Petrović (Zeljko Petrović – bývalý reprezentant Juhoslávie – pozn. red) mi dôveroval a dostával som veľa priestoru. Po jeho odchode som však skončil na lavičke náhradníkov, preto som sa rozhodol pre zmenu pôsobiska. Dúfam, že v Trenčíne budem veľa hrávať, záleží to len na mne."

S aklimatizáciou v kabíne AS Trenčín podľa jeho slov nebude mať problém, nakoľko v klube pôsobí množstvo zahraničných hráčov. "V kabíne je dobrá atmosféra, chalani sú zábavní a dobre ma prijali. Bolo pre mňa výhodou, že je tu až šesť Holanďanov. Môžem sa na nich kedykoľvek obrátiť v prípade nejakých otázok," vyslovila sa nová posila Trenčanov.

V drese AS Trenčín by sa mohol predstaviť už vo štvrtok, kedy zverenci trénera Ševelu v prvom predkole Európskej ligy hostia gruzínsky tím FC Torpedo Kutaisi. Postup do skupiny je jedným z jeho cieľov, ktorý si zadal po príchode do klubu. "Ako som mohol tento týždeň vidieť, máme veľmi dobrý tím. Keby sa nám podarilo dostať do skupinovej fázy, bolo by to prekrásne," zakončil rozhovor Aschraf El Mahdioui.

zdroj: youtube.com/AS Trenčín.sk

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk