ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Piaček spolu s Rzeszotom do Karvinej, zostáva aj Kalabiška
zdroj: tspodbeskidzie.pl

Piaček spolu s Rzeszotom do Karvinej, zostáva aj Kalabiška

Český prvoligový klub MFK Karviná ulovil hneď dvojicu Slovákov. Z poľského Podbeskidzie Bielsko-Biala prichádza vystužiť zadné rady skúsený veterán Jozef Piaček. Realizačný tím zasa rozšíri niekdajší reprezentant Branislav Rzeszoto.

Piaček rozviazal kontrakt s Bielskom-Biala minulú stredu. "Dovtedy som normálne trénoval s prvým tímom, od štvrtka už iba individuálne. Dostal som zaujímavú ponuku z Karvinej. Zvážil som to a myslím si, že ku koncu kariéry je to pre mňa dobré riešenie. Rozhodol som sa to využiť, nevidel som zmysel zostávať v Poľsku," prezradil rodák zo Zlatých Moraviec, ktorý v novom pôsobisku podpísal zmluvu na jeden rok s následnou ročnou opciou.

Už skôr sa Karvinej upísal univerzál Peter Štepanovský, naposledy hrajúci v Dunajskej Strede. Na skúške bol aj obranca Martin Dobrotka, ten ale neuspel a musí si hľadať iný angažmán.

Rzeszoto
Branislav Rzeszoto po piatich rokoch opustil Žilinu (foto: mfkkarvina.cz)


Rzeszoto
nahradil vo funkcii trénera brankárov Petra Holeca. "Posledných päť rokov som pôsobil pri žilinskej mládeži. Práca pri A-tíme je, samozrejme, niečo úplne iné. Je to pre mňa krok dopredu, na túto výzvu sa veľmi teším," nechal sa počuť pre klubový web Karvinej 41-ročný bývalý gólman Žiliny, Trnavy, Zlína či Jihlavy, ktorý bude pracovať s trojicou brankárov: Slovákom Branislavom Pindrochom a Čechmi Martinom Pastornickým a Jiřím Ciupom.

Úspešný štart do nového pracovného týždňa zavŕšili predstavitelia klubu podpisom zmluvy s Janom Kalabiškom, ktorý bol v drese Senice s 19 gólmi, spolu s Matejom Jelićom zo Žiliny, najlepším strelcom Fortuna ligy v sezóne 2014/2015. V klube na jar hosťoval, teraz doň prichádza na trvalý prestup z Mladej Boleslavi. Novou posilou je aj Tomáš Wágner z Jablonca.

zdroj: youtube/MFK Karviná

Najnovšie z klubu: Karviná

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk