ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Fico napísal prezidentovi UEFA, odpoveď dostal cez sociálne siete
zdroj: TASR

Fico napísal prezidentovi UEFA, odpoveď dostal cez sociálne siete

Predseda vlády Slovenskej republiky Róbert Fico sa prostredníctvom listu prezidentovi Európskej futbalovej asociácie (UEFA) Aleksadenrovi Čeferinovi zastal slovenských reprezentantov do 21 rokov, ktorí po rozporuplnom priebehu vypadli, podľa mnohých nespravodlivo, z európskeho šampionátu.

Na mládežníckom turnaji sa totiž prvýkrát zúčastnilo až dvanásť mužstiev miesto doterajších ôsmich. Z troch skupín museli vzísť štyria semifinalisti a okrem ich víťazov postupoval aj najlepší tím z druhých miest. Slovákom sa síce podarilo v skupine A umiestniť na druhej pozícii, avšak z následného priebehu základných skupín sa stala malá matematická olympiáda. Tímy v skupine B a C presne vedeli, aké výsledky ich posúvajú ďalej. Po tom, ako Česi nezvládali svoj zápas s Dánmi, posúval v zápase Taliansko - Nemecko výsledok 1:0 do semifinále oba tímy, a tak sme boli svedkami paradoxnej situácie, kedy Nemci prakticky celý druhý polčas umne bránili vlastnú prehru.

Slovenský premiér v liste žiadal o preverenie korektnosti zápasu Talianska s Nemeckom, apeloval na zodpovednosť za spoločenské dianie, zmenu turnajových pravidiel do budúcich ročníkov a najmä na duch fair play. Na odpoveď nemusel dlho čakať, nie však zo sídla UEFA, ale zo sociálnych sietí. Medzi prvými reagoval známy režisér Nikita Slovák a pod názvom svojej relácie aj komik Ján Gordulič.

REAKCIA NIKITU SLOVÁKA


REAKCIA JÁNA GORDULIČA

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO U21 2017

Pozri viac

HOKEJ.sk