ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zaujímavá výmena mládežníckych reprezentantov
zdroj: TASR

Zaujímavá výmena mládežníckych reprezentantov

Zaujímavý transfer v pondelok spečatili predstavitelia Žiliny a Dunajskej Stredy, ktorí si vymenili talentovaných mládežníckych reprezentantov. Na Žitný ostrov mieri krídelník Lukáš Čmelík, opačným smerom sa poberie útočník Róbert Polievka.

„Klub sa posúva každým dňom dopredu, vidím v ňom obrovský potenciál. Som preto veľmi šťastný, že mi DAC ponúkol dlhodobý kontrakt. Teším sa na spoluprácu,“ povedal bezprostredne po podpise zmluvy pre fcdac.sk Čmelík.

„Touto cestou by sme chceli oznámiť príchod Lukáša Čmelíka do DAC, ktorého sme získali v rámci výmeny za Roba Polievku. Lukáša vnímame ako veľmi talentovaného, mladého ale zároveň aj skúseného hráča, ktorý sa po roku a pol vracia zo zahraničia na Slovensko. Veríme, že sa Lukáš chopí šance a v našom drese potvrdí, že je na svojom poste jedným z najlepších vo Fortuna Lige. Zároveň by som chcel touto cestou poďakovať Robovi Polievkovi za jeho pôsobenie v DAC a zaželať mu veľa šťastia v jeho novom klube,“ okomentoval transfer športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Dvadsaťjedenročný Lukáš Čmelík (narodený 13. apríla 1996) je rodákom zo Žiliny a odchovancom liahne MŠK. V drese „šošonov“ sa už v šestnástich rokoch predstavil v najvyššej súťaži dospelých, zahral si v mládežníckych reprezentačných výberoch. Zúčastnil sa aj záverečnej fázy prípravy dvadsaťjednotky pred práve prebiehajúcim európskym šampionátom, do záverečnej nominácie trénera Hapala sa však nevošiel. Posledný rok a pol strávil na hosťovaní vo Švajčiarsku a Poľsku. V januári 2016 ho získal švajčiarsky FC Sion, uplynulú jar strávil v poľskom Piaste Gliwice. Vo Fortuna lige má doposiaľ bilanciu 49 zápasov a 11 gólov.Informácie pochádzajú z webu fcdac.sk.

Róbert Polievka
Róbert Polievka mieri do tímu majstra (foto: TASR)


Róbert Polievka je prvou letnou posilou čerstvého majstra. S MŠK sa dohodol na spolupráci do 30. júna 2020. „S trénerom Guľom sme komunikovali o možnom príchode už v zime, no vtedy to napokon nevyšlo. O to radšej som teraz, že sa to podarilo, hoci rokovania boli náročné. MŠK je pre hráča vynikajúca voľba, som veľmi rád, že si môžem obliecť žltozelený dres. Žilina je najlepším klubom na Slovensku, preto to beriem ako jednoznačný krok vpred v mojej kariére. Chcem však v prvom rade dokázať, že na to mám a že som bol pre vedenie MŠK správnym rozhodnutím. Budem sa snažiť im potvrdiť, že sa nemýlili," nechal sa počuť talentovaný útočník pre web mskzilina.sk

Odchovanec Banskej Bystrice pôsobil v Dunajskej Strede posledný rok a pol. Uplynulú jar strávil na hosťovaní v Podbrezovej. V najvyššej súťaži odohral dokopy 80 stretnutí s bilanciou tri góly.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk