ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Faško opúšťa Ružomberok, smeruje do Zürichu
zdroj: TASR

Faško opúšťa Ružomberok, smeruje do Zürichu

Stredopoliar Michal Faško opúšťa Ružomberok, od nasledujúcej sezóny bude pôsobiť vo švajčiarskom klube Grasshopper Zürich, ktorý účinkuje v tamojšej najvyššej súťaži.

Podľa informácií pochádzajúcich z klubového webu podpísal Faško so švajčiarskym zamestnávateľom štvorročný kontrakt. "Sme hrdí, že sa Faško rozhodol uprednostniť náš klub pred ďalšími ponukami," vyjadril sa riaditeľ Grasshopper Zürich Mathias Walther na adresu slovenského futbalistu.

Grasshopper Club Zürich sa v minulom ročníku umiestnil v desaťčlennom pelotóne na ôsmom mieste. Trénerom tímu je Carlos Bernegger, ktorý zasadol na lavičku v marci tohto roku. Faško prichádza do klubu s bohatou históriou. So ziskom 27 majstrovských titulov kraľuje historickým tabuľkám švajčiarskej ligy. V posledných rokoch sa však márne snaží vrátiť na čelné pozície. Z titulu sa Grasshopper netešil už pätnásť rokov. V minulosti obliekali klubový dres Slováci Marián Zeman a Miroslav König.

Michal Faško bol platným členom ružomberského tímu, vlani odohral 26 ligových zápasov a štyrikrát sa zapísal do listiny strelcov. Pre účastníka predkola Európskej ligy znamená jeho odchod citeľnú stratu.


Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk