ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nikoličov reštart vo ViOne, na operačnom stole dvakrát za týždeň
zdroj: Jozef Bedej

Nikoličov reštart vo ViOne, na operačnom stole dvakrát za týždeň

Pred tromi rokmi sa na Slovensku zjavil prvýkrát. Z rodného Srbska, konkrétne z klubu Sloga Kraljevo, vtedy prišiel posilniť Zlaté Moravce a patril hneď medzi najlepších. O polroka neskôr po ňom siahla ambicióznejšia Trnava a šikovný stopér sa následne chcel posunúť o stupienok vpred. Vybral sa do českej najvyššej súťaže.

Angažmán v Příbrame mu však vôbec nevyšiel. Po polroku ukončili kontrakt, na konte mal len 180 minút z úvodných dvoch kôl. „Už pred začiatkom sezóny som cítil bolesť v pravom kolene. Rezonancia ukázala problém s meniskusom. Bolo to na operáciu, ale keďže klub nemal na môj post alternatívu, poprosili ma, aby som odohral aspoň to, čo môžem,“ prezradil Miloš Nikolić zaujímavú dohodu s českým klubom. „Odohral som dva zápasy napriek bolesti a v tom druhom sa vyskytli ešte aj problémy s trieslami. Dnes už viem, že hrať pod liekmi bola chyba, v priebehu týždňa som musel absolvovať dve operácie a môj návrat na ihrisko tak trval o to dlhšie,“ zaspomínal na nevydarenú sezónu.

Cestu českého klubu, ktorý napokon zostúpil do nižšej súťaže, sledoval z rodnej krajiny. „Kontrakt v Příbrame sme ukončili. Bol som doma a sústredil sa na regeneráciu a liečbu,“ opísal v skratke svoju jar dvadsaťosemročný futbalista, ktorý sa po útrapách so zdravotnými patáliami rozhodol pre kariérny reštart tam, kde sa mu najviac darilo – na Slovensku v Zlatých Moravciach. „Už koncom sezóny mi volali tréneri Juraj Jarábek a Branislav Mráz, pýtali sa ma, či chcem prísť. Zmluvu sme síce ešte nepodpísali, ale viac-menej sme sa dohodli a myslím si, že to koncom týždňa doriešime,“ upresnil Nikolić.

FC ViOn Zlaté Moravce príprava
Hráči FC ViOn Zlaté Moravce absolvovali v piatok úvodný tréning prípravy. (foto: Jozef Bedej)

Rodák z mesta Svilajnac začal letnú prípravu spolu s ďalšími 22 spoluhráčmi, medzi nimi sú aj ďalší novici ako dvadsaťjedenročný odchovanec Slovana Bratislava Timotej Záhumenský, rovnako mladý exseničan Denis Ventúra, ale aj Michal Grobel, Lukáč Jančura a Brazílčan Roberto Luis Rodrigues. Nikolić nebol vo ViOn-e dva a pol roka a nezažil tak turbulentné chvíle plné legionárov z krajín z Balkánu a okolia. Momentálne je už situácia upokojená. „Veď tu sa nič nezmenilo! Tento klub mám stále v srdci, cítim sa tu ako člen jednej veľkej rodiny,“ rozplýval sa sympatický futbalista o svojom staro-novom zamestnávateľovi.

„Trnave som vždy prial len to najlepšie.“

Po odchode zo Zlatých Moraviec pôsobil Miloš Nikolić do leta 2016 v trnavskom Spartaku. V ňom sa prevalili problémy s meškajúcimi výplatami a rôzne osobnostné nezhody vo vedení klubu a realizačným tímom, ktoré vyvrcholili aj odvolaním legendy klubu Miroslava Karhana z postu hlavného trénera. „Na Spartak sa mi viažu krásne spomienky, mám tam veľa kamarátov. Viem, že sú vo veľkých problémoch, najmä tých finančných, ktoré bohužiaľ boli už v čase môjho pôsobenia. Je to škoda, pretože majú krásny štadión a najlepších fanúšikov na Slovensku. Vždy som im prial len to najlepšie,“ reagoval na záver.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Příbram

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk