ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nestratil by sa ani mimo trávnikov, Jürgen Locadia sníva o veľkom festivale
zdroj: TASR/AP

Nestratil by sa ani mimo trávnikov, Jürgen Locadia sníva o veľkom festivale

O hudbu v šatni má holandský celok PSV Eindhoven postarané. Mladý útočník Jürgen Locadia rozumie tóninám viac, než ktorýkoľvek z jeho spoluhráčov. Avšak, ambície 23-ročného Holanďana prevyšujú “šatňovú kultúru“. Okrem angažmánu v Manchestri United totiž túži po preplnenom festivale.

Rodák z holandského Emmenu Jürgen Locadia je síce profesionálnym futbalistom, no svoju budúcnosť si vie jednoznačne predstaviť aj mimo zelených trávnikov. Okrem lásky k lopte totiž v sebe pestuje aj vášeň pre hudbu. Zatiaľ to neznie nijak výnimočne, ale 23-ročný reprezentant krajiny “tulipánov“ to so svojou záľubou myslí vážne. Jeden z “farmárov“ (prezývka PSV) už stihol vydať dve piesne zhudobnené v štýle house. “Ak moje pesničky budú mať úspech, chcem v tom pokračovať aj naďalej,“ prezradil.

zdroj: twitter.com

V drese PSV má Locadia odohraných 160 duelov, v ktorých sa z gólu radoval 53-krát. Počas svojej premiéry medzi elitou holandského futbalu skóroval ako devätnásťročný hneď trikrát, na čo mu stačilo len dvadsať minút. Jeho talent spozorovali aj v reprezentácii, keď v najcennejšom drese odohral dovedna 35 zápasov v rôznych vekových kategóriách a za sebou má aj prvé kontakty so seniorským tímom, i keď nie zápasové.

Jürgenovu kariéru však brzdia zranenia. Rôznorodé zdravotné ťažkosti ho vyradili z hry na poriadne dlhú dobu, a práve vďaka značnej absencii má dostatok času na hudobnú tvorbu. Futbalové zápasy a rovnako aj koncerty majú niečo spoločné – divácku kulisu, bez ktorej by sa nezaobišli. Po jednej takej taktiež túži Locadia. “Potajme snívam o vystupovaní na festivale s 30 000 ľuďmi,“ priznal.

76567
Locadia v súboji s Tomášom Hubočanom (foto: TASR/AP)


Aj napriek lákadlu v podobe hudobnej branže je pre Jürgena prvoradý futbal. Rád by sa jedného dňa stal “červeným diablom“. “Verím, že futbalu sa budem venovať ešte nejaký ten rok. Mojím vysnívaným klubom je Manchester United, avšak za týmto snom zrejme pôjdem stredne rýchlym krokom,“ zamyslel sa.

V tomto je ale malý háčik, šatňa na Old Trafford už má svojho DJ-a.

zdroj: youtube.com

Pre Locadiu je inšpiráciou jeho niekdajší spoluhráč Georginio Wijnaldum. Subtílny stredopoliar sa z Holandska sťahoval do Newcastlu, kde sa skvele udomácnil a po výbornej sezóne strávenej na severe Anglicka si vyslúžil päťročnú zmluvu s Liverpoolom. “Naozaj sa mi páči cesta Georginia Wijnalduma, ktorý sa cez Newcastle dostal až do Liverpoolu,“ uznanlivo poznamenal o tri roky mladší Locadia. Dvojnásobného holandského majstra už stihol klub osloviť aj so špeciálnou požiadavkou. “Vedenie PSV za mnou prišlo s požiadavkou, aby som spravil špeciálnu klubovú pieseň, ale ešte som na to nemal čas,“ dodal na záver.


zdroj: twitter.com

Zdroj: goal.com

Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk