ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Podbrezová s novým logom či názvom zahájila prípravu, chýbali viaceré opory
zdroj: facebook/Šport Podbrezová

Podbrezová s novým logom či názvom zahájila prípravu, chýbali viaceré opory

Podbrezovský futbal vkročil do prípravy na nový ročník Fortuna ligy nielen bez nosných opôr, ale aj so zmeneným logom a názvom, starý ŽP Šport nahradil nový FK Železiarne.

Naostro začnú hráči trénovať od pondelka a čaká na nich päť náročných týždňov. "Najskôr sa budeme venovať v troch nábehových dňoch testom," konkretizoval náplň tréner Karol Praženica. "Od 10. do 15. júla na sústredení v Čechách odohráme dva zápasy, s Pardubicami a generálku s reprezentáciou Bahrajnu. Inak to bude o akejsi klasike, so zameraním aj na doplnenie kádra a súhru. Zmieriť sa musíme s odchodmi štyroch hráčov základnej zostavy. Niektorým navyše končia zmluvy a treba si ešte počkať, kým sa káder vykryštalizuje."

100478
Radosť hráčov Podbrezovej (foto: Vladimír Chramazda)


Tréner musí riešiť oslabenie najmä v strede poľa. S kádrom sa rozlúčili stredopoliari Kochan, Vajda, Podio, útočník Polievka po hosťovaní odchádza naspäť do Dunajskej Stredy, "Je to veľký zásah do zostavy a pre nás aj výzva, ako si s týmto faktom poradíme," dodal Praženica. "Vo výhľade máme nejakých hráčov, chce to však čas, aby vedeli povedať, či vôbec prídu. Ja len dúfam, že do pondelka bude všetko jasnejšie."

Viceprezident klubu Vratislav Greško zhrnul doterajší pohyb v kádri. "K 30. júnu končia viacerým hráčom zmluvy a do konca budúceho týždňa bude jasné, komu ponúkneme novú zmluvu. Z príchodov by som spomenul z juniorky Adriána Kačeríka, rátame aj s Viktorom Jedinákom a Samom Vavrúšom, reprezentantmi do 19 rokov. Zo Senice k nám príde mimoriadne talentovaný Adrián Kopičár, z Ružomberka Tomáš Gerát a robíme ešte na ďalších minimálne dvoch-troch skúsenejších posilách."

Greško si vízie pred novou sezónou odložil na neskôr. "Dôležitá však bude po skúsenostiach z jari realita. Mali sme veľa zranených, chorých, vykartovaných hráčov. Až samotná súťaž ukáže, ako na tom sme. Mužstvo sa samozrejme po odchode celého stredu poľa zmení, rovnako aj herný štýl. Noví hráči by sa mali pobiť o svoje miesta. Treba si len vyhrnúť rukávy a mužstvu veriť rovnako ako predtým. Predpokladám, že sezóna bude ťažšia ako tá predchádzajúca, aj preto, že sa mení model súťaže."

100151
Jaroslav Kostelný (foto: Jozef Bedej)


Kapitán Jaroslav Kostelný si nad odchodmi opôr hlavu neláme. "Počas dovolenky som si oddýchol od futbalu, bol som doma, na záhrade, s kosačkou. Snažil som sa hlavu vyčistiť, nastupujem s radosťou a chuťou, pretože nová sezóna ponúka ďalšie príležitosti. V kabíne sa odchodmi niektorých hráčov niečo pomenilo, ale to je normálne, taký je život futbalistu."

Jeden z najskúsenejších, brankár Martin Kuciak popísal aj pocity nad nevydareným záverom predchádzajúcej sezóny. "Dovolenka sa začala nie príliš optimisticky, keďže sme si zmarili jedinečnú šancu zahrať si Európsku ligu. Strašne som po nej túžil a bolo ťažké na to nemyslieť. Pri pohľade v kabíne na starých kamarátov sa však radosť vrátila. Postupom času si podľa mňa budeme môcť aj hrdo povedať, že sme obsadili historicky najcennejšie piate miesto."

Martin Kuciak zostal verný Podbrezovej. "Neriešil som nič, pre mňa je momentálne priorita v tomto klube a viem, že na nás čaká náročná sezóna. Letná príprava sa znáša ľahšie ako zimná, keďže podmienky sú v počasí neporovnateľné. V kútiku duše verím, že v kádri zostane zdravé jadro a budeme môcť pomýšľať aj o umiestení v prvej šestke."

Najnovšie z klubu: Podbrezova

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk