ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prestupová bomba: Hološko mieri do Slovana!
zdroj: skslovan.com

Prestupová bomba: Hološko mieri do Slovana!

Útočník Filip Hološko sa z ďalekej Austrálie vracia do rodnej krajiny. V stredu podpísal dvojročný kontrakt s vicemajstrom Fortuna ligy 2016/2017 bratislavským Slovanom.

Člen Klubu ligových kanonier (105 ligových gólov) pôsobil naposledy v austrálskom Sydney, s ktorým sa radoval zo zisku titulu. V minulosti si na seba obliekal aj dresy Trenčína, Liberca, Manisasporu, Besiktasu, Istanbulu BB či Rizesporu.  

„Sme veľmi radi, že sme dospeli k dohode s Filipom Hološkom a podpísali s ním dvojročnú zmluvu. Je to hráč vysokých kvalít, ktorý pre nás bude veľmi cennou posilou. Rokovania boli rýchle a obojstranne korektné. Filip je agresívny typ futbalistu, môže hrať na pozícii hrotového útočníka i krídelníka. Fanúšikovia ho určite dobre poznajú z reprezentácie i predošlých klubov, kde sa mu strelecky darilo. Má za sebou vydarenú sezónu, so Sydney sa radoval zo zisku titulu, čo len dokazuje jeho kvality. Verím, že angažmán v Slovane mu dopomôže aj k návratu do reprezentačného dresu, keďže na Slovensku bude viac na očiach. Filipa u nás vítam a verím, že sa mu bude dariť,“ povedal v oficiálnom vyhlásení pre klubový web viceprezident Slovana Ivan Kmotrík ml.

„Som šťastný, že som podpísal zmluvu s najúspešnejším slovenským klubom. Mal som rôzne ponuky z Turecka, no pre Slovan rozhodlo, že je to veľký a slávny klub, ktorý má vždy vysoké ambície. Získal som tri tituly v zahraničí, teraz túžim po štvrtom titule so Slovanom Bratislava. Mojou úlohou bude dávať góly a pomôcť mužstvu k úspechom v lige i pohári. Strelil som viac než sto gólov v zahraničných ligách, teraz prichádza čas skórovať aj v domácej súťaži,“ okomentoval svoj prestup 33-ročný Filip Hološko, ktorý síce kariéru odštartoval v Trenčíne, no už v mladom veku odišiel do Liberca. V slovenskej lige tak ešte nikdy neskóroval.

Hološko odohral za slovenskú reprezentáciu 65 zápasov, strelil osem gólov. Z nominácie trénera Jána Kozáka vypadol, keď odmietol jeho pozvánku na prípravné zápasy proti Lotyšsku a Írsku z dôvodu vysokej vyťaženosti v FC Sydney. Neraz sa však už vyjadril, že by sa do národného tímu rád vrátil.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk