ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Lovás opúšťa materský klub, bude mu chýbať partia i Concordia 1906
zdroj: TASR

Lovás opúšťa materský klub, bude mu chýbať partia i Concordia 1906

Súčasťou prvého tímu Ružomberka bol od roku 2007 rýchlonohý Andrej Lovás. V najvyššej súťaži debutoval ešte 27. mája 2008, deň pred sedemnástymi narodeninami. V ostatnom ročníku, v ktorom MFK skončil na tretej priečke, však dostal priestor dovedna osemkrát, spolu odohral len 86 minút.

Končiaca sa zmluva spolu s malým vyťažením sa podpísali pod to, že 26-ročný univerzál opúšťa po dlhých šestnástich rokoch svoj materský klub. Rodák z Ružomberka sa upísal trnavskému Spartaku, kde bude chcieť opäť naštartovať svoju kariéru. O okolnostiach príchodu do slovenského Ríma, svojich cieľoch, ale aj spomienkach na “Ružu” ochotne porozprával portálu PROFUTBAL.sk.

Ako sa zrodil váš príchod do Trnavy? Kedy prišlo k prvému kontaktu?
“Stretol som sa s pánom Hoftychom, porozprávali sme sa a po tomto rozhovore sme sa dohodli, že to skúsime a podpíšeme zmluvu, bolo to už začiatkom mája.”

Mali ste aj nejaké iné ponuky? Rokovali ste aj s Ružomberkom o predĺžení spolupráce?
“Áno, mal som ponuku aj z Ružomberka, ale už som mal pocit, že je čas posunúť sa ďalej a skúsiť niečo nové niekde inde. Som rád, že to bude práve v Trnave.”

Radosť Ružomberka po góle Lovása
Radosť Ružomberka po góle Andreja Lovása (foto: TASR)

Na akej zmluve ste sa dohodli so Spartakom?
“Zmluva znie na dva roky.”

Čo očakávate od zmeny pôsobiska?
“Beriem to ako reštart kariéry, pretože v Ružomberku som hrával minimálne. Chcem dokázať, že mám na to, aby som hrával najvyššiu súťaž. Som šťastný, že som v Trnave dostal príležitosť.”

A naopak, čo sa v Trnave bude očakávať od vás?
“Myslím si, že predovšetkým góly a gólové prihrávky.”

Aké máte osobné ciele v novom klube?
“Chcem sa presadiť do základnej zostavy, pravidelne hrávať a pomôcť tak Trnave dostať sa na čo najvyššie priečky.”

Koho poznáte osobne z kabíny trnavského Spartaka?
“Osobne sa poznáme s Lukášom Greššákom, Andrejom Kadlecom a Matúšom Čonkom. Dá sa však povedať, že s každým z hráčov som sa už stretol na ihrisku.”

Trnava ohlásila príchod nového trénera Nestora El Maestra. Tešíte sa na spoluprácu s ním?
“Určite sa na to teším. Myslím si, že trénovať pod trénerom, ktorý prešiel takými klubmi, bude veľmi zaujímavá skúsenosť.”

Lukáš Jánošík a Andrej Lovás
Lukáš Jánošík a Andrej Lovás (foto: TASR)

Čo si myslíte o slovách trénera Karhana, ktorý sa po sezóne veľmi kriticky vyjadroval na situáciu v Spartaku a ľudí v klube?
“Priznám sa, že ma to trochu vystrašilo. No keďže som pri tom nebol, neviem o tom viac a preto to ani nemôžem bližšie rozoberať.”

Tešíte sa na zápasy v novej City Arene?
“Každý hráč sa musí tešiť na stretnutia na takom štadióne. Dúfam, že bude chodiť veľa fanšikov, hoci vieme, aká je v súčasnosti situácia.”

Ako by ste zhodnotili poslednú sezónu v Ružomberku?
“Z osobného hľadiska nebola dobrá. Odohral som toho skutočne málo, a to je pre futbalistu to najhoršie. Navyše som už vo veku, kedy by som mal pravidelne hrávať. Naopak, pre klub to bola vydarená sezóna a z môjho pohľadu sme zaslúžene skončili na treťom mieste.”

V Ružomberku ste pôsobili od detstva. Čo vám bude najviac chýbať?
“V klube som bol od roku 2001, prvý zápas za A-tím som odohral v roku 2008, čiže už pred deviatimi rokmi. Najviac mi bude chýbať zrejme partia, ktorá sa pod Čebraťom vytvorila v poslednej sezóne a ľudia z fanklubu Concordia 1906.”

Andrej Lovás v súboji proti Trenčínu
Andrej Lovás v súboji proti Trenčínu (foto: TASR)

Ako budete spomínať na liptovský klub?
“Len v dobrom. Dostal som tu prvú šancu hrať najvyššiu súťaž. Desať rokov v A-mužstve je poriadne dlhá doba a hoci to niekedy nebolo ideálne, futbalista na to musí byť pripravený a bojovať ďalej.”

Počas pôsobenia na pod Čebraťom vás tréneri využívali na rôznych pozíciách od útoku až po ľavú obranu. Ktorý post vám vyhovuje najviac a ako by ste sa charakterizovali ako futbalista?
“Väčšinu tréningov som absolvoval ako ľavý obranca, no nevadilo mi to. Hral som tam, kde ma tréner postavil a bol som rád za každú príležitosť, ktorú som dostal. Lepšie sa však cítim na krídle alebo na hrote. Myslím si, že som rýchly, priamočiary futbalista s dobrou hlavičkou.”

Vedeli by ste vybrať najkrajšiu a najsmutnejšiu spomienku na pôsobenie v Ružomberku?
“Na toto je ťažké odpovedať. Pekných spomienok je veľmi veľa a preto nie je jednoduché vybrať tú najkrajšiu. Najhoršou bolo asi zranenie, keď som si ako osemnásťročný roztrhol predný krížny väz. Bol som veľmi dlho bez futbalu, čo v takom veku nebolo jednoduché.”

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk