ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Tubonemi pomohol Trebišovu k postupu, v Prešove s ním nepočítajú
zdroj: Tomáš Zagiba

Tubonemi pomohol Trebišovu k postupu, v Prešove s ním nepočítajú

Už desať rokov pôsobí Hector Tubonemi na Slovensku. Cez Jaslovské Bohunice, Dubnicu, Podbrezovú, Šamorín, Michalovce a Prešov sa dostal až do Trebišova. S tamojším Slavojom cez víkend spečatil postup do druhej ligy. Dnes ale ešte nevie, či si v nej zahrá.

Trebišov zdolal v predposlednom kole tretej ligy Východ Veľké Revištia na ich pôde rozdielom triedy 3:0, vďaka čomu už s určitosťou obsadí prvú priečku pred Vyšným Opátskym. Gólovou hlavičkou sa na triumfe podieľal aj Tubonemi, navyše mal prsty i v treťom zásahu svojho mužstva.

Trebišov radosť (Tubonemi)
Po sklamaní v prešovskom Tatrane prišla obrovská radosť v Slavoji Trebišov (foto: Tomáš Zagiba)

"Pred zápasom sme si povedali, že do toho dáme všetko. Hoci sme hrali vonku, chceli sme vyhrať. Podali sme výborný kolektívny výkon, podarilo sa nám streliť tri góly. Klobúk dole pred chlapcami. Teší ma, že som mužstvu pomohol gólom, navyše prišiel dosť skoro, vďaka čomu z nás opadla nervozita," vrátil sa pre PROFUTBAL.sk k nedeľňajšiemu duelu 29-ročný rodák z Nigérie. Úspech si spolu so svojimi spoluhráčmi patrične užil: "Chalani už pred zápasom hovorili, že ak nám to vyjde, zorganizuje sa nejaká oslava. V poslednom kole by mali dostať priestor hlavne hráči zo širšieho kádra."

Dobre stavaný Afričan je ozajstný univerzál. Dokázal to aj v Tatrane Prešov, kde dokonca zaskakoval na poste stopéra. Hral i v strede zálohy, no najlepšie sa cíti v útoku, pod hrotom či na hrote. "Záleží od spôsobu hry, aký zvolíme. Vonku sme na jar zväčša hrávali vo formácii 4-2-3-1, doma zasa 4-4-2," vysvetľuje Tubonemi, ktorý vytvoril vynikajúcu dvojičku s ašpirantom na korunu pre kráľa strelcov, 25- gólovým Matúšom Lorinčákom. "Darilo sa nám. Matúš má čuch na góly, vždy vie, kde sa má postaviť. Raz strelil viac gólov on, raz ja. Striedali sme si to, zároveň sme sa navzájom ťahali. Jeden z nás skóroval takmer v každom zápase. Som rád, že sme tímu pomohli k postupu."

Hector Tubonemi
Hector Tubonemi ešte dnes nevie, aká bude jeho futbalová budúcnosť. V Prešove ho však nechcú (foto: Tomáš Zagiba)


Aj keď úspech s Trebišovom mu chutil, ešte nevie, či v klube zotrvá. Stále je kmeňovým hráčom Prešova, hoci kormidelník Šarišanov Miroslav Jantek pre PROFUTBAL.sk potvrdil, že s Tubonemim nepočíta. "Z Prešova som v zime odišiel po vzájomnej dohode. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť. Zatiaľ som nič neriešil, sústredil som sa len na Trebišov. Čaká nás ešte jeden zápas, po ňom budem riešiť, čo ďalej," dodal tajomne 185-centimetrov vysoký zakončovateľ, ktorý by podľa našich informácií mohol zamieriť aj do Českej republiky. Verí, že Slavoj aj bez neho v zostave bude hrať v druhej lige dôstojnú úlohu? "Myslím si, že áno. Záleží na tímovej práci, futbal je kolektívna hra. Samozrejme, v celoštátnej súťaži to bude všetko omnoho profesionálnejšie. V tretej lige niektorí hráči chodili do práce a z práce na tréning, teraz to bude iné. Verím, že to Trebišov zvládne," zaželal si na záver.

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk