ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Prešove zatiaľ bez výrazných zmien, čaká sa na hráčov z Afriky
zdroj: TASR

V Prešove zatiaľ bez výrazných zmien, čaká sa na hráčov z Afriky

Prípravu na nový ročník Fortuna ligy odštartoval aj posledný tím uplynulej sezóny Tatran Prešov, ktorý od vypadnutia do druhej ligy zachránilo nečakané odstúpenie Spartaka Myjava zo súťaže.

Trénerovi Jantekovi sa na úvodnom zraze hlásilo 16 hráčov, medzi nimi aj dvojica novicov na skúške Adrián Leško (Michalovce) a Roland Černák (Dunajská Streda). Naopak, klub už nepočíta so službami Lukáša Kubusa, Jakuba Rolinca, ktorým sa skončila zmluva, a Hectora Tubonemiho, ktorý na jar hosťoval v treťoligovom Trebišove.

Na prvom tréningu letnej prípravy nevidíme trojicu Talian, Streňo, Bartek. Prečo?
Miroslav Jantek: "Títo hráči sa ospravedlnili, predĺžili si dovolenku o jeden deň. V utorok nám už budú k dispozícii. Zatiaľ tu máme dve nové tváre, v priebehu najbližších dvoch týždňov by mali prísť piati až šiesti noví hráči. Verím, že budú oživením nielen v tréningu, ale, že budú aj reálnymi posilami pre náš klub."

Miroslav Jantek
Trénerom Tatrana Prešov zostáva aj naďalej Miroslav Jantek (foto: TASR)

Bude dvojica Černák - Leško oživením pre ofenzívu Tatrana?
"Zatiaľ sú tu obaja na skúške. Rolo Černák bol tri roky v Dunajskej Strede, kde nedostával veľa príležitostí, mal tam ťažkú situáciu. Podľa mňa je to gólový hráč a my práve takého potrebujeme. Aďa Leška dobre poznáme, možno, že potrebuje zmenu z Michaloviec. Všetko je to otázka toho, ako budú pôsobiť na tréningoch a ďalšej komunikácie."

Nováčikovská sezóna bola z pohľadu výsledkov katastrofálna. Zmení sa to po krátkej letnej príprave?
"Vnímame to ako reštart, začína nový ročník. Minulá sezóna mala svoje veľké opodstatnenie skrz to, že hráči dostali príležitosť a mohli sa ukázať. Na základe analýzy ich výkonov teraz vytvoríme akési zdravé jadro. Samozrejme, riešime aj veci s výhľadom do budúcnosti. Potrebujeme piatich až šiestich hráčov, ktorí mužstvo posunú ďalej. Tento rok to už totiž bude hlavne o výsledkoch. Všetko chceme robiť trpezlivo, aj výber hráčov bude zodpovedný, budeme zvažovať každý jeden príchod do mužstva. Nevylučujem ani odchody, o niektorých našich hráčov je záujem. Bol by som rád, ak by som do troch týždňov na deväťdesiat percent vedel, s akými hráčmi vstúpime do novej sezóny."

Tatran Prešov tréning
Šarišania odštartovali letnú prípravu medzi prvými (foto: TASR)

Je po finančnej stránke aktuálne v Tatrane všetko v poriadku?
"Osobne nie som kompetentný hodnotiť to, čo sa v klube riešilo v minulosti, keďže som tu prakticky len pol roka. Aktuálne ale nie je žiadny problém, klub funguje normálne, profesionálne, na určitej úrovni."

Generálny manažér klubu Marek Trávniček je vraj na niekoľko týždňov v zahraničí. Nie je to z vášho pohľadu netradičné, vzhľadom na to, že aktuálne sa riešia zmluvy a transfery hráčov?
"Sme v dennodennej komunikácii. Pán Trávniček má pracovné záležitosti aj v prospech klubu. Samozrejme, riešime spolu celú tú administratívu ohľadom príchodu hráčov, tieto veci sa dajú realizovať aj bez neho. Boli totiž predpripravené a teraz sa už len čaká. Ak mám byť konkrétny, majú k nám dôjsť hráči z afrického kontinentu. Je to už len administratívna záležitosť, aby dostali víza, čo my ovplyvniť nevieme."

Letná príprava odštartovala na starom prešovskom štadióne. Ako to vyzerá s plánovanou rekonštrukciou?
"Táto otázka ide mimo mňa."

Pavol Mlynár a Miroslav Jantek
Miroslav Jantek so svojím asistentom Pavlom Mlynárom (foto: TASR)

Každopádne, aj ďalšiu sezónu odohráte v Poprade, kde si zatiaľ diváci cestu na Tatran nenašli...
"Nie je to ľahké, no musíme hrať tak, aby tých ľudí pribúdalo. Myslím si, že tam je spojitosť medzi výsledkami a návštevnosťou. Samozrejme, nikdy nepríde do Popradu toľko fanúšikov, ako by prišlo v Prešove. Prešovský fanúšik je náročný, ale je taký, akého mám rád. Nasledujúcu sezónu odohráme v Poprade. Verím, že za ten čas vyrastie v Prešove pekný stánok, a že naša výkonnosť bude gradovať tak, že sa do Prešova vrátime ako kvalitnejší tím."

Koľko prípravných duelov plánujete odohrať pred štartom súťaže?
"Máme dohodnuté nejaké zápasy s druho a prvoligovými klubmi. Mali by sme tiež ísť na turnaj do Česka, kde budú našimi súpermi Dukla Praha či Vysočina Jihlava. Na spadnutie je tiež jeden atraktívny zápas, no ešte nechceme nič predbiehať. Budeme o všetkom informovať až vtedy, keď to bude definitívne."

Maroš Ferenc a Pavol Mlynár
Maroš Ferenc a Pavol Mlynár (foto: TASR)

Patrik Jacko
Kapitán mužstva Patrik Jacko (foto: TASR)

Peter Katona
Peter Katona (foto: TASR)

Prešov začiatok letnej prípravy (P. Jacko)
Začiatok letnej prípravy Tatrana Prešov (foto: TASR)

Zranený Dávid Keresteš
Stredopoliar Dávid Keresteš sledoval prvý tréning len z lavičky (foto: TASR)

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk