ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trenčín udržal Beridzeho, zatiaľ skončil len Nwofor
zdroj: TASR

Trenčín udržal Beridzeho, zatiaľ skončil len Nwofor

S letnou prípravou na novú sezónu v piatok začali aj futbalisti AS Trenčín, ktorých čaká ako 4. tím uplynulého ročníka Fortuna ligy účinkovanie v Európskej lige UEFA 2017/2018.

Podstatnou informáciou je pokračovanie trénera Martina Ševelu na lavičke dvojnásobného majstra. V jeho realizačnom tíme prišlo k zmene na pozícii trénera brankárov, ktorý po odchode Romana Hodála bude vykonávať Marek Dobiaš. Trenčiansku 19-ku preberie bývalý reprezentačný útočník Ľubomír Reiter, ktorý tiež bude pomáhať Ševelovi ako asistent.

V kádri AS zatiaľ nenastal veľký pohyb. Dobrou správou je udržanie Gruzínca Giorgiho Beridzeho po dohode s belgickým Gentom o pokračovaní hosťovania. Istý je odchod Ucheho Nwoforu, k tímu sa pripojili Martin Košťál zo Spartaka Trnava a holandský stopér Haris Memič. Z poľského Górniku Zabrze sa z hosťovania vráti stredopoliar Denis Jančo, z Nového Mesta nad Váhom hlási návrat David Richtárech, neskôr sa pridá aj Tomáš Šalata z Interu Bratislava.

"Na úvodnom tréningu sa trénerovi hlásilo 18 hráčov do poľa a dvaja brankári. Do mužstva plánujeme priviesť na skúšku troch až piatich nových hráčov, z ktorých dúfame, že sa do tímu uplatnia jeden až traja. Zatiaľ máme potvrdený jeden prípravný zápas v Žiline 21. júna, v príprave ale absolvujeme určite niekoľko ďalších modelovaných súbojov," povedal TASR hovorca klubu Martin Galajda.

Už v pondelok 19. júna spozná Trenčín po žrebe v sídle UEFA v Nyone meno súpera v 1. predkole EL UEFA. Známa bude aj dvojička, z ktorej víťaz by sa stal súperom AS v prípade postupu do 2. predkola súťaže. V oboch prípadoch sú Trenčania v pozícii nasadeného mužstva. Prvý zápas úvodného predkola je na programe 29. júna. Odvetu odohrajú o sedem dní neskôr 6. júla. Prípadné zápasy 2. predkola sú na programe 13. a 20. júla.

V úvodnom kole najvyššej slovenskej súťaže čaká na Trenčín 22. júla zápas v Senici.

Desley Ubbink
Desley Ubbink (zdroj: TASR)

Hráč AS Trenčín Martin Šulek (vľavo), Igor Šemrinec (tretí zľava), Peter Kleščík (druhý sprava) a Jakub Paur (vpravo)
Hráč AS Trenčín Martin Šulek (vľavo), Igor Šemrinec (tretí zľava), Peter Kleščík (druhý sprava) a Jakub Paur (vpravo) (zdroj: TASR)

Hráč AS Trenčín v rukách fyzioterapeuta počas úvodného tréningu letnej prípravy
Hráč AS Trenčín v rukách fyzioterapeuta počas úvodného tréningu letnej prípravy (zdroj: TASR)

Hráči AS Trenčín zľava Milton Klooster, Rodney Klooster, James Lawrence a Desley Ubbink počas úvodného tréningu letnej prípravy
Hráči AS Trenčín zľava Milton Klooster, Rodney Klooster, James Lawrence a Desley Ubbink počas úvodného tréningu letnej prípravy (zdroj: TASR)

Hráči AS Trenčín
Hráči AS Trenčín (zdroj: TASR)
Jakub Paur (vľavo) počas úvodného tréningu letnej prípravy
Jakub Paur (vľavo) počas úvodného tréningu letnej prípravy (zdroj: TASR)
Jakub Paur
Jakub Paur (zdroj: TASR)


Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk