ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Byť mladší, behavejší a lepší, znie z Ružomberka pred novou sezónou
zdroj: TASR

Byť mladší, behavejší a lepší, znie z Ružomberka pred novou sezónou

Účastník najvyššej slovenskej súťaže MFK Ružomberok v piatok popoludní odštartoval letnú prípravu na nasledujúcu sezónu Fortuna ligy. Skorý začiatok súvisí najmä so štartom európskych pohárových súťaží, kde sa po jedenástich rokoch opäť predstavia aj Liptáci. Svoj prvý zápas pritom odohrajú už 29. júna.

Sústredenie v Slovinsku so silnými súpermi

V kádri Liptákov nastalo viacero zmien. Z tímu odišiel jeho najlepší strelec v uplynulej sezóne Jakub Mareš (Slovan Bratislava), stredopoliar Martin Nagy (Gyor) i útočník Andrej Lovás (Spartak Trnava), zmluvu nepredĺžil Gerát. Naopak, pribudli záložníci Matej Kochan z Podbrezovej a Dominik Kunca z Michaloviec. Na skúške sa objavil 22–ročný ľavonohý obranca Vladyslav Šapoval z ukrajinského Volyňu LuckV hre je aj príchod ďalších hráčov, čo pre PROFUTBAL.sk potvrdil Dušan Tittel.

"Začína sa príprava na nový ročník. Vzhľadom k tomu, že je to len prvý tréning, ešte nie sme kompletní. Ešte nie sú s nami hráči, ktorí mali naplánované dovolenky trochu ďalej, sú to Tomáš Ďubek a Jozef Menich. V nedeľu cestujeme na sústredenie do Slovinska, kde nás čakajú dvaja súperi štartujúci tiež v Európskej lige - Videoton a Osijek. Po návrate domov absolvujeme generálku na Európsku ligu s Třincom. V kabíne sme privítali dvoch nových hráčov Dominika Kuncu a Mateja Kochana," rozhovoril sa na úvod pred novinármi športový a marketingový riaditeľ Liptákov Dušan Tittel: "Máme plán, aby sme doplnili káder ešte dvoma hráčmi tak, aby sme boli silní v každom smere. Rozmýšľame o tých formáciách, ktoré sme ešte neobsadili," pokračoval na tému príchodov niekdajší reprezentant.

Matej Kochan
Do prípravy sa zapojila aj nová posila Matej Kochan. Rozhovor s ním uverejníme na webe v priebehu soboty (zdroj foto: TASR)

Prestupová politika musí mať logiku

Tittel sa vyjadril aj k odchodom a prestupovej politike Liptákov. "Pred chvíľou sme mali sedenie s majiteľom klubu aj on chcel po úspešnej sezóne udržať mužstvo pokope. Preto sme chceli udržať aj hráčov, ktorí už odišli. Na druhej strane chápem, že ponuky pre nich z iných klubov či líg mohli byť zaujímavejšie. My musíme ísť aj do budúcnosti rozumnou prestupovou cestou, nastaviť si strop, čo chceme a môžeme ponúknuť hráčom a aby si za víťazstvá zarobili pre rodiny ďalšie peniaze. Musí to byť však rozumné a preto naša prestupová politika musí byť jasná, aby sa nestalo, že najlepší hráči na ihrisku majú najnižší plat a najdrahší sedia na lavičke. Všetko to musí mať logiku."

Okrem už spomenutých odchodov má Ružomberok v kádri viaceré zaujímavé mená. Najčastejšie sa hovorí o záujme o Kružliaka či Gal Andrezlyho. "Ani jednému z nich nekončí zmluva, majú dlhodobé kontrakty a ani neuvažujeme o tom, že by odišli a ani to neprichádza do úvahy."

Hľadanie náhrady za Hajdúcha

"Aktívnu kariéru ukončil Ľuboš Hajdúch a posúva sa na pozíciu trénera brankárov," nadviazal 50-ročný rodák z Námestova, ktorý na otázku, či Hajdúch nahradí pri prvom tíme doterajšieho trénera gólmanov Rodáka, odpovedal: "Musíme doriešiť technické riešenie organizácie brankárskeho úseku v klube. Budeme mať debatu aj s ďalšími kolegami z mládeže k otázke trénerov, aby sme našli riešenie. Chceme, aby v budúcnosti Hajdúch pôsobil pri prvom mužstve."

Ľuboš Hajdúch
Gólman Ľuboš Hajdúch ukončil kariéru, v klube bude pokračovať ako tréner brankárov (zdroj foto: TASR)

A keďže Hajdúch skončil, "Ruža" sa musí poobzerať po novom brankárovi. "Máme vytypovaných niekoľko gólmanov a rokujeme s manažérmi. Boli sme spokojní s výkonmi Matúša Macíka, ktorý pri svojej úvodnej sezóne na poste jednotky zanechal dobrý dojem. Vidíme v ňom perspektívu do budúcnosti. Chceme k nemu rovnocenného brankára, potrebujeme však aj niekoho skúseného k našim mladým gólmanom, hľadáme pre klub optimálne riešenie," vraví Tittel, ktorý do klubu spod Čebraťa prišiel v septembri 2015.

Byť lepší ako v predchádzajúcom ročníku

"Som presvedčený, že príchody prevážia odchody. Chceme, aby sme v ofenzíve boli vyvážení tak, ako v predchádzajúcom ročníku. Tréner odo mňa navyše dostane pokyn, aby sme dostali o desať gólov menej ako naposledy. To nám zaručí, aby sme boli opäť úspešní. Vieme, že tretie miesto je pre Ružomberok veľmi dobrý výsledok. Je to však aj záväzok do budúcnosti. Chceme sa s tým však popasovať a byť lepší a úspešnejší ako v minulom ročníku. Preto aj posily, ktoré prišli a prídu, musia zlepšiť každú formáciu, aby sme boli opäť mladší, behavejší, súbojovejší," hovorí o svojich víziách trojnásobný najlepší futbalista roka na Slovensku, ktorý s klubom začína napĺňať aj dlhoročné želania ružomberskej verejnosti o nových tréningových plochách: "Pracujeme na novom futbalovom ihrisku pre MFK, komunikujeme už s mestom a projektantmi a v priebehu jesennej časti chceme začať s prácami."

Ak atraktívny súper, tak Rangers!

Už 19. júna sa v Nyone uskutoční žreb prvého predkola Európskej ligy. Pre nenasadený Ružomberok je v osudí viacero zvučných tímov. "Prial by som si takého súpera, cez ktorého prejdeme, aj keď z pozície nenasadeného tímu to bude veľmi ťažké. Keby to mal byť niekto atraktívny, Glasgow Rangers by bol určite dobrý súper. Síce ťažký, ale bolo by to pre nás veľkým zážitkom a poctou privítať takéhoto súpera," hovorí o Európskej lige Dušan Tittel.

Dušan Tittel
Dušan Tittel pôsobí v Ružomberku od septembra 2015 (zdroj foto: TASR)


Pripravenosť ružomberského štadióna už stihla UEFA skontrolovať. "Delegáti z UEFA už navštívili náš štadión a spĺňa všetky stanovené kritériá. Opravené sú už aj brankárske územia v päťkách, ktoré boli po jarnej časti vydraté. Zabezpečené máme všetky záležitosti a už s netrpezlivosťou čakáme na žreb," zakončil pre PROFUTBAL.sk Tittel.

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk