ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kotula sa vracia do Slovana po hosťovaní na Záhorí
zdroj: TASR

Kotula sa vracia do Slovana po hosťovaní na Záhorí

Do mužstva slovenského vicemajstra Slovana Bratislava sa vrátil odchovanec Juraj Kotula. Dvadsaťjedenročný obranca, ktorý od prípraviek pôsobí v Slovane, doteraz polroka hosťoval v FK Senica.

Tam pôsobil počas jarnej časti ročníka 2016/2017 a odohral jedenásť zápasov. Väčšinou nastupoval nie na svojom tradičnom poste pravého obrancu, ale na ľavom kraji defenzívnej formácie. Získal tak potrebnú hernú prax a v novej sezóne 2017/2018 zabojuje o pevné miesto v prvom mužstve "belasých".

"Tri mesiace v Senici boli zaujímavé. Ukázali mi, ako pôsobí menší ligový klub a s akou taktikou nastupuje mužstvo proti silnejším súperom. V Slovane je to iné, tam ste v každom zápase favorit alebo minimálne vyrovnaný súper. Sú to teda dva odlišné herné štýly a mne viac vyhovuje náš ofenzívny spôsob hry. Teším sa, že sa môžem vrátiť medzi spoluhráčov a nosiť belasý dres. Počas hosťovania som sa snažil futbalovo posunúť a len čas a priestor na ihrisku ukážu, či sa mi to podarilo," citoval Kotulu, ktorému ušla nominácia na finálový turnaj ME hráčov do 21 rokov, oficiálny web Slovana.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk