ProFutbal.sk ProFutbal.sk

László v DAC skončil, nahradí ho Talian Rossi?
zdroj: TASR

László v DAC skončil, nahradí ho Talian Rossi?

Slovenský fortunaligista DAC Dunajská Streda nepredĺži zmluvu s trénerom Csabom Lászlóm. Rumunský kouč s maďarskými koreňmi a nemeckým pasom viedol tím od októbra minulého roka, jeho kontrakt vypršal posledným májovým dňom. Podľa medializovaných informácií by ho na poste mohol nahradiť Talian Marco Rossi.

Ako klub informoval TASR v oficiálnej tlačovej správe, meno nového trénera oznámi vedenie v najbližších dňoch. László prevzal tím v októbri 2016 po 12. kole práve skončenej sezóny, keď nahradil dovtedajšieho trénera Krisztiána Németha. Mužstvo viedol v dvadsiatich ligových a dvoch pohárových stretnutiach. V lige s ním skončil na siedmom mieste, v Slovnaft Cupe ho dostal do štvrťfinále. S odchodom hlavného trénera nastane aj ďalšia zmena v realizačnom tíme, klub takisto opúšťa asistent Werner Bürger.

"Touto cestou by sme chceli Csabovi vyjadriť úprimnú vďaku za prácu, ktorú odviedol pre klub. Aj s odstupom času hodnotíme rozhodnutie zveriť mu do rúk zodpovednosť za A-tím ako správne a myslíme si, že úlohu, s ktorou prichádzal do klubu, sa mu podarilo splniť. Prajeme Csabovi veľa úspechov a sme si istí, že aj na jeho ďalšom pôsobisku bude úspešný. Klub je v období neustáleho rastu a tento rast bude pokračovať aj s príchodom nového trénera ktorý, veríme, bude ďalej stavať na úspechoch svojho predchodcu," povedal majiteľ klubu Oszkár Világi.

Novým koučom žlto-modrých by sa mohol stať Talian Marco Rossi. Hoci maďarské médiá už o ňom písali, že je na najlepšej ceste do maďarského Debrecínu, taliansky odborník zrejme predsa zamieri na Slovensko a ujme sa kormidla v Dunajskej Strede. V ostatných dňoch zavítal aj na "návštevu" Žitného ostrova. 

DAC začína letnú prípravu vo štvrtok 22. júna, meno nového šéfa lavičky by tak malo byť známe už v najbližších dňoch.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk