ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ružomberok lovil u konkurencie, prichádzajú Kochan a Kunca
zdroj: Neuschl Agency

Ružomberok lovil u konkurencie, prichádzajú Kochan a Kunca

Tvorivý stredopoliar Matej Kochan prestupuje v rámci slovenskej najvyššej súťaže. Piaty tím uplynulej sezóny Podbrezovú vymení za bronzový Ružomberok. Liptáci okrem toho získali aj ofenzívneho univerzála Dominika Kuncu.

"Po dlhých rokoch v Podbrezovej sme vedeli, že pre Maťov ďalší vývoj kariéry bude dôležité posunúť sa ďalej, získať novú výzvu a zmeniť prostredie. Osobne som veľmi rád, že ako odchovanec Podbrezovej bol aj pri jej historicky najlepšom umiestnení v lige. Dovolím si tvrdiť, že Maťo mal veľmi vydarenú sezónu, paradoxne, najmä jej jarnú časť, a preto záujemcov bolo viacero, medzi nimi aj klub z poľskej Ekstraklasy. Ponuka z Ružomberka však bola najkonkrétnejšia a pre hráča bola veľká motivácia aj európska súťaž, ktorú si v nasledujúcej sezóne zahrá," povedal pre PROFUTBAL.sk na margo prestupu hráčov agent Erik Neuschl.

Dvadsaťštyriročný rodák z Brezna je odchovancom "železiarov". V minulosti reprezentoval Slovensko vo výbere do 21 rokov. V uplynulej sezóne Fortuna ligy odohral dovedna 1794 minút, strelil dva góly. 

Dominik Kunca
Ofenzívu Ružomberka vystuží Dominik Kunca (foto: novinyzemplina.sk/Peter Brendza)


Okrem Kochana je ďalšou letnou posilou "Ruže" aj ofenzívny univerzál Dominik Kunca. Dvadsaťpäťročný rodák z Humenného v zime odmietol predĺžiť zmluvu v MFK Zemplín Michalovce. Hoci kontrakt s "východniarmi" mal platnosť do konca júna, napriek tomu by mal za Ružomberok zasiahnuť už do bojov v úvodnom predkole Európskej ligy.

Podľa našich informácií by ešte do konca aktuálneho týždňa klub mal oznámiť príchod minimálne jedného ďalšieho hráča. Ako je známe, Liptákov už opustila dvojica Jakub Mareš (Slovan Bratislava) a Martin Nagy (ETO FC Györ).

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk