ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Süttö a Moravčík končia, bude Sereď farmou Trnavy?
zdroj: fclokomotiva.sk/Erik Demek

Süttö a Moravčík končia, bude Sereď farmou Trnavy?

Hoci futbalistom Serede sa v uplynulej sezóne podarilo uhrať najlepší výsledok v histórii klubu, ktorým bolo konečné šieste miesto v druhej lige, po sezóne sa prekvapujúco vzdal svojej funkcie tréner Marián Süttö. Spolu s ním z klubu odchádza aj jeho asistent a niekdajší slovenský reprezentant Ľubomír Moravčík.

„K 30. júnu mi končí zmluva, rozhodol som sa ju nepredĺžiť. Som rád, že som bol toho súčasťou a podarilo sa nám postúpiť do celoštátnej druhej ligy. Verím, že Sereď bude aj naďalej produkovať taký futbal, aby boli fanúšikovia spokojní. Podarilo sa nám dať dokopy mužstvo, ktoré potvrdzovalo svoju kvalitu. Som rád, že vynaložené prostriedky neboli zbytočné," nechal sa počuť pre MY noviny 51-ročný kormidelník, ktorý pôsobil v Seredi rok a pol.

Za jeho odchodom môžu stáť nedostatočné finančné zdroje klubu. „Po jeseni, keď bolo rozhodnuté o našom postupe do celoštátnej druhej ligy, som tlačil na sponzorov, aby sme sa v rámci našich podmienok rozvážne a zodpovedne postavili k výzve hrať II. ligu. Dohodli sme sa, že ju pôjdeme hrať, pripravil som plán prípravného obdobia s možným doplnením kádra. Vieme, že v športe je bez peňazí súkromných investorov nemožné fungovať,“ zamyslel sa Süttö, ktorý vraj ešte žiadnu inú ponuku na spoluprácu nemá: „Netuším, čo bude ďalej. Zmluva mi končí 30. júna. Tak, ako 20 rokov v kuse trénujem, chcel by som v tom pokračovať aj naďalej."

Ako píšu MY noviny, jednou z možností tohto rozhodnutia môže byť fakt, že Sereď bude v nasledujúcej sezóne farmou prvoligovej Trnavy. Mužstvo by vraj mohol prevziať tréner Marián Šarmír, ktorý je aktuálne koučom Spartaka Trnava B, s ktorým bojuje v baráži o zotrvanie v druhej lige proti Popradu. Prvý zápas pod Tatrami sa skončil víťazstvom domácich 4:1. Odveta je na programe v sobotu 10. júna v Červeníku.

Najnovšie z klubu: Sereď

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk