ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Partizánky ovládli po pohári aj ligu, Čekan: Veľká eufória
zdroj: Jaroslav Šivec

Partizánky ovládli po pohári aj ligu, Čekan: Veľká eufória

Stať sa majstrom krajiny a zároveň obhájiť titul v pohári päť rokov po založení klubu je veľká a nevídaná vec na Slovensku, ako aj vo svete. To sa však v sezóne 2016/2017 podarilo ženskému tímu Partizána Bardejov.

Definitívne sa táto historická chvíľa naplnila po dohrávke štrnásteho kola najvyššej ženskej súťaže v stredu, kedy Partizán Bardejov hostil vo východniarskom derby MFK Zemplín Michalovce. „Partizánky“, ktoré sa v posledný aprílový deň v Poprade stali víťazkami Slovenského pohára žien na úkor Slovana Bratislava (2:1 po penaltovom rozstrele), porazili Michalovčanky vysoko 6:1 a stali sa jedno kolo pred koncom súťaže majsterkami Slovenska. Za zmienku stojí gólová potencia Moniky Havranovej, ktorá michalovskú sieť rozvlnila až v štyroch prípadoch. Na stretnutie Partizána so Zemplínom si aj napriek nie príliš atraktívnemu hraciemu času (13.00h). našlo cestu približne 150 divákov, ktorí sledovali 90-minútový ofenzívny koncert Bardejovčaniek. Pomer striel 36:2. či rohových kopov 13:0 v prospech Partizána hovorí za všetko.

Verní fanúšikovia Partizána hnali dievčatá za dobrými výkonmi počas celej sezóny
Verní fanúšikovia Partizána hnali dievčatá za dobrými výkonmi počas celej sezóny (Jaroslav Šivec)


„Som rád, že celá tá námaha smerovala k úspechu.“

Po záverečnom hvizde hlavného arbitra Marcela Bochnoviča vypukla na novozrekonštruovanom bardejovskom štadióne radosť zo zisku titulu, ktorý je premiérovo v rukách Partizána. „Je to veľká eufória, veľká radosť. Dlhé roky trénujem, ale nikdy som nemal možnosť hrať o Slovenský pohár či o titul. V tejto eufórii by som rád poďakoval pánovi Kuľkovi (koordinátor Partizán Bardejov ženy - pozn. red.), že mi dal tú možnosť, aj keď predo mňa postavil ťažké ciele. Momentálne som veľmi šťastný, keďže som tieto ciele dokázal naplniť, no bez úžasného realizačného tímu, úžasných dievčat a skvelej starostlivosti o tím by som to nedokázal. Som rád, že celá tá námaha smerovala k úspechu a teraz sa už môžeme len radovať,“ povedal bezprostredne po zápase šampanským obliaty tréner domácich Ľubomír Čekan. Trofej pre majsterky Slovenska si Bardejovčanky prevzali počas polčasovej prestávky druholigového zápasu mužov Partizán Bardejov - FC Nitra, ktorý mal výkop o 17.00.

Oslavy titulu majstra Slovenska v podaní hráčok a realizačného tímu Partizána Bardejov ženy
Oslavy titulu majstra Slovenska v podaní hráčok a realizačného tímu Partizána Bardejov ženy (Jaroslav Šivec)


„Prepracovať sa z nuly na elitu v priebehu piatich rokov nie je jednoduché.“

Klub Partizán Bardejov ženy odohral historicky prvé súťažné stretnutie 29. augusta 2012 u súpera v Spišskej Novej Vsi (0:0) v rámci sezóny 2012/2013 v 2. lige žien skupiny C. Na začiatky bardejovského ženského futbalu si zo súčasného kádra Partizána spomína stále len 22-ročná Daniela Hovancová. „Je to päť rokov, odkedy funguje ženský klub Partizána. Na začiatku sa nám ani len nesnívalo, že raz vyhráme titul majstra Slovenska a už vôbec nie tak skoro. Vďaka patrí všetkým, ktorí sa pohybujú okolo ženského futbalu v Bardejove. Prepracovať sa z nuly na elitu v priebehu piatich rokov nie je jednoduché,“ konštatovala Hovancová.

Od začiatku sezóny 2016/2017 sa Partizán Bardejov pasoval o prvú priečku so Slovanom Bratislava, najväčším rivalom „Partizániek“. Bardejovčanky boli úspešné predovšetkým v jarnej časti, kedy sa zomkli a vystriedali Slovan na špici tabuľky. „Jesenná časť sa nevyvíjala podľa predstáv, keďže sme na Slovane prehrali 0:4. Dôležitý je však každý zápas v sezóne. Žiaden z našich zápasov nebol výrazne zlomový, v každom sme potrebovali bodovať. Avšak, pomohol nám jarný výsledok zápasu Žilina – Slovan (2:1), po ktorom sme sa dostali na čelo tabuľky a Slovan sme už pred seba nepustili,“ povedala Hovancová.

Daniela Hovancová je v klube od začiatku jeho existencie, dlhú dobu bola aj jeho kapitánkou
Daniela Hovancová je v klube od začiatku jeho existencie, dlhú dobu bola aj jeho kapitánkou (Jaroslav Šivec)


„Európska úroveň je trošku vzdialená slovenskému futbalu.“

Partizán Bardejov ženy čaká vďaka triumfu v slovenskej lige v novej sezóne obrovská výzva menom UEFA Women´s Champions League, ktorej kvalifikácia je naplánovaná na 22. - 28. augusta 2017. Dievčatá, realizačný tím, fanúšikovia i celé mesto Bardejov sa na Ligu majstrov tešia už odteraz. Výnimkou nie je ani Hovancová, ktorá si uvedomuje nesmiernu kvalitu tejto súťaže. „Európska úroveň je trošku vzdialená slovenskému futbalu. Keďže máme túžbu uspieť, bude potrebné letnú prípravu posunúť na iný level, poprípade sa posilniť, vyvážiť posty, ale predovšetkým makať.“

Daniela Hovancová je študentkou Technickej univerzity v Košiciach. V stredu oslavovala so spoluhráčkami titul majstra Slovenska vo futbale, no vo štvrtok už musela prezentovať svoje vedomosti na skúške. Ako zvláda skĺbiť štúdium s futbalom? „Je to náročné, veľmi náročné. Po skončení štúdia, teda o rok, ma už čakajú pracovné povinnosti, znamená to, že moja budúcnosť v klube je otázna. Uvidíme, aké budú možnosti, ale predovšetkým musí slúžiť zdravie,“ uzavrela Hovancová.

Najnovšie z kategórie: Ženy

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk