ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Schranz cítil, že potrebuje zmenu: Je čas posunúť sa ďalej
zdroj: TASR

Schranz cítil, že potrebuje zmenu: Je čas posunúť sa ďalej

Len deň po skončení sezóny podpísal ofenzívny univerzál Ivan Schranz dvojročnú zmluvu s českým prvoligistom Duklou Praha. V trnavskom Spartaku pôsobil s krátkou prestávkou, keď skúšal šťastie v Sparte Praha, päť a pol roka.

"Verím, že môžem Dukle pomôcť a naopak, že Dukla môže pomôcť mne. Cítil som, že už potrebujem zmenu. Ponuka Dukly ma oslovila, tak som neváhal," povedal Schranz po podpise zmluvy s tímom, ktorý obsadil v práve skončenej sezóne českej najvyššej súťaže siedmu priečku.

Športový riaditeľ Günter Bittengel na adresu bratislavského rodáka pre fkdukla.cz poznamenal: "Prichádza ako osvedčený hráč zo slovenskej ligy, aby posilnil naše ofenzívne rady. Je to hráč, ktorý môže v útoku nastúpiť na viacerých postoch, dlhodobo vykazuje schopnosti dávať góly. Osobné rokovanie s ním bolo veľmi pozitívne, mal záujem o náš klub, takže veríme, že urobí maximum pre to, aby sa u nás presadil a posunul sa ďalej vo svojej kariére."

Ivan Schranz v Dukle Praha
Len deň po skončení sezóny podpísal Ivan Schranz dvojročnú zmluvu s Duklou Praha (foto: fkdukla.cz)

Dvadsaťtriročný futbalista priznal, že dostal ponuku aj z Trnavy, no možnosť hrať v Česku sa neodmieta. So Spartakom sa rozlúčil víťazným zápasom nad Zlatými Moravcami. "Bol to pre mňa špecifický duel, keďže bol posledný v Trnave. Po päť a pol roku je však čas posunúť sa ďalej," priznal Schranz, ktorému uplynulý ročník aj vinou zranení nevyšiel podľa predstáv: "Začali sme dobre, mali sme pekné európske leto. Relatívne dobre sme začali aj v lige, hoci bolo dosť náročné striedať zápasy v Európskej lige a vo Fortuna lige. Potom som sa však zranil a jeseň bola z mojej strany slabšia, keďže som dlhšiu dobu maródoval. Som rád, že záver sezóny som už odohral v pohode a v zdraví, a že sme sa rozlúčili víťazstvom."

Aj niekdajšieho hráča Petržalky a odchovanca Interu Bratislava mrzia aktuálne napäté vzťahy v slovenskom Ríme. Ako je známe, mužstvo opúšťa viacero hráčov na čele s trénerom Miroslavom Karhanom. "Určite je kde a čo zlepšovať, to však nie je otázka na mňa, ale skôr na iných ľudí z klubu. Mira Karhana vnímam ako výborného človeka, futbalovú legendu a vynikajúceho trénera. Je mi ľúto, že v Spartaku končí, prekvapilo ma to," uzavrel Ivan Schranz, ktorý aktuálne dovolenkuje na exotickom ostrove Bali.

Najnovšie z klubu: Dukla Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk