ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Brankári zo Slovenska ovládli poľskú Ekstraklasu
zdroj: instagram/Ekstraklasa

Brankári zo Slovenska ovládli poľskú Ekstraklasu

Poriadne napätá situácia je v najvyššej poľskej súťaži, kde pôsobí množstvo futbalistov zo Slovenska. Dve kolá pred koncom sú štyri mužstvá v hre o titul, keďže prvá Legia Varšava má len o dva body viac, než ďalšie tri mužstvá. Jeden z tohto kvarteta napokon zostane bez účasti v pohárovej Európe.

Napriek tomu, že ešte o ničom nie je rozhodnuté, myšlienky organizátorov už smerujú aj ku galavečeru, na ktorom budú ocenení najlepší hráči a tréneri za ostatný ročník. Slovákov môže zaujať najmä anketa o najlepšieho brankára, kde figuruje okrem tridsaťšesťročného Arkadiusza Malarza z Legie Varšava zaujímavá dvojica – Matúš PUTNOCKÝ z Lechu Poznaň a zimná posila Lechie Gdaňsk Dušan KUCIAK. Zaujímavosťou je, že práve duel týchto dvoch mužstiev z minulého víkendu skončil bezgólovou remízou.

Nominácia na najlepších brankárov v poľskej Ekstraklase za ročník 2016/2017

Tridsaťdvaročný Kuciak prišiel do Gdaňsku začiatkom februára z anglického Hull City a okamžite sa stal jednotkou svojho tímu. Momentálne vedie už 471-minútovú sériu bez inkasovaného gólu. Doteraz v pätnástich stretnutiach vychytal sedemkrát čisté konto a inkasoval trinásťkrát.

Rovnako starý Putnocký prišiel do Lechu Poznaň na začiatku sezóny a post brankárskej jednotky si musel vybojovať. Po piatich stretnutiach, v ktorom vyhral jeho tím len jediné stretnutie sa ujal miesta medzi tromi žrďami a najbližších sedem stretnutí, ktoré odchytal, klub neprehral. Dovedna za 28 štartov nazbieral osemnásťkrát čisté konto a inkasoval iba štrnásť gólov.

Paradoxom je, že ani jeden z týchto brankárov nefiguruje ani v širšej nominácii trénera Jána Kozáka na zápas v Litve. Z poľskej najvyššej súťaže sa ale premiérovo do menoslovu dostal dvadsaťsedemročný Martin Polaček zo Zaglebie Lubin.

Pozrite si všetkých nominovaných podľa jednotlivých kategórií

#topESA ⚽🔝 Znamy już wszystkich nominowanych! Jak myślicie, kto zgarnie nagrody na #GalaEkstraklasy? 🤔

Príspevok, ktorý zdieľa Ekstraklasa S.A. (@ekstraklasa_official),

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Lech Poznan

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

HOKEJ.sk