Futbalová rozprávka, akej rozuzlenie by nevymyslel ani najlepší dramatik
zdroj: youtube

Kým vo francúzskej najvyššej súťaži to bola počas celej sezóny suverénna cesta Monaka a posledné kolo už neponúka žiaden mimoriadny náboj, úplne iná situácia nastala v piatok v Ligue 2. Až nezvyčajne vyrovnaná sezóna priniesla v záverečnom kole drámu, ktorú rozuzlila až piata minúta nadstaveného času...

Do prvej ligy postupujú automaticky dva najlepšie tímy, tretí smeruje do baráže. Pred posledným kolom viedol tabuľku Štrasburg so 64 bodmi, o jeden bod menej mali Amiens a Troyes, ešte o bod menej Lens a Brest, šieste Nimes malo 61 bodov. Trojbodový odstup medzi mužstvami dával všetkým reálnu šancu na víťazstvo súťaže i postup do Ligue 1.

Favoritom bol Štrasburg, ktorý doma privítal nevýrazný Bourg en Bresse a vďaka víťazstvu aj zaknihoval druholigový titul. Ostatné tímy zviedli vyrovnaný boj na diaľku. Najťažší zápas čakal Amiens, ktoré čakal zápas na ihrisku siedmeho Reims, Troyes cestovali na pôdu niekdajšieho prvoligistu a dnes až trinásty celok tabuľky Sochaux, Lens zas doma privítalo desiaty Niort, Brest v nie najlepšej forme doma vyzvalo Ajaccio a napokon Nimes cestovalo do posledného Lavalu.

Zaujímavosťou je, že všetkých šesť celkov svoje posledné kolo vyhralo. Okrem zápasov klubov Brest (6:2) a Lens (3:1) to však bola dráma do posledných sekúnd. Troyes zvíťazilo v Sochaux až gólom striedajúceho Grandsira v 88. minúte 3:2, Nimes v rovnakom čase premenilo penaltu a vyhralo 2:1 a Štrasburg sa tiež až do konca triasol o vedenie 2:1.

Fotka o tretej ráno z autobusu

Najnapínavejšia futbalová noc sa však odohrala v dueli siedmeho Reims a druhého Amiens. Na gól hosťujúceho Kamaru reagoval po hodine hry Diego a výsledok 1:1 trval až do záverečných sekúnd. Tridsaťjedenročný rozhodca Jérôme Brisard vylúčil minútu pred koncom krídelníka domácich a hostia šancu využili. Dostali na ňu päť minút nadstaveného času a v začínajúcej šiestej minúte využil priamy kop striedajúci Emmanuel Bourgaud svojim tretím zásahom v sezóne.

Ak by zápas skončil remízou, Amiens by sa vzhľadom na ostatné výsledky prepadol až na šiestu priečku. Takto mohol začať bujaré oslavy postupu do najvyššej súťaže.

Viac ako pätnásťtisíc fanúšikov videlo výborný futbal a pokračovalo sa oslavami postupu

Jednoduché to rozhodne nemal ani televízny komentátor. Po dramatickej zápletke totiž skoro prišiel o hlas.