ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kuriozita v Rimavskej Sobote: Hráčovi zastavili činnosť kvôli pyrotechnike!
zdroj: facebook/FK Poprad

Kuriozita v Rimavskej Sobote: Hráčovi zastavili činnosť kvôli pyrotechnike!

Mimoriadne netypickú situáciu musela riešiť Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) na svojom štvrtkovom zasadaní. Futbalistu druholigového MŠK Rimavská Sobota totiž musela potrestať za priestupok, ktorého sa zväčša dopustia fanúšikovia.

Ako si totiž dobre všimli delegát stretnutia i náhradný rozhodca, hráč Matej Vargic porušil predpis SFZ a na štadión prepašoval pyrotechniku. Hriešnika usvedčil aj videozáznam. Hráč s číslom 24 na chrbte vniesol pyrotechniku do areálu futbalového štadióna a následne ju posunul fanúšikom v sektore hostí. Situácia sa stala v zápase na ihrisku FK Poprad, domáci zvíťazili 6:1.

Ako informuje Slovenský futbalový zväz na svojom webe, disciplinárna komisia uložila hráčovi sankciu pozastavenie výkonu športu na dva mesiace. Sezóna sa tak pre neho skončila a chýbať bude klubu aj mesiac a pol v novom súťažnom ročníku. Klub dostal za túto situáciu iba upozornenie.

„Bol to prvý prípad tohto druhu v rozhodovacej praxi disciplinárnej komisie SFZ. Tá pri rozhodovaní zobrala do úvahy, že previnilec skutok oľutoval, ale disciplinárna komisia SFZ považuje v boji proti používaniu pyrotechniky na štadiónoch za neprípustné, aby sa na tomto jave spolupodieľal ktorýkoľvek člen SFZ a už vôbec nie hráč. Uložená disciplinárna sankcia vychádza z disciplinárneho poriadku SFZ, zároveň ju pokladáme za výchovný a preventívny nástroj na zabránenie vzniku obdobných previnení,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku DK SFZ.

Najnovšie z klubu: Rimavská Sobota

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Stred

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk