ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Podbrezová vs. Ružomberok: Zápas sezóny, ktorý môže rozhodnúť o Európe
zdroj: TASR

Podbrezová vs. Ružomberok: Zápas sezóny, ktorý môže rozhodnúť o Európe

Hoci naša najvyššia súťaž už priveľké napätie neprináša, v predposlednom kole sezóny prichádza na rad nezvyčajne veľký súboj. Medzi domácou Podbrezovou a hosťujúcim Ružomberkom pôjde o pohárovú Európu! Očakávať môžeme tuhý boj, pretože remíza v tomto súboji nerieši nič a iba víťaz si zaistí účasť v predkole Európskej ligy UEFA.

Ružomberok má pred týmto duelom na konte 46 bodov, Podbrezová o jeden menej. Ich prenasledovatelia majú relatívny odskok – DAC s Trenčínom nazbierali 41 bodov, Trnava 40. Ak rátame s tým, že ich súperi už nezakopnú, Dunajská Streda a Trenčín zavŕšia sezónu so 47 bodmi a Trnava so 46. Na istotu pohárových súťaží tak potrebuje Ružomberok do konca sezóny získať dva a Podbrezová tri body.

Všetky výpočty vychádzajú z odhadov, že ich prenasledovatelia nezakopnú a v tomto kole Dunajská Streda vyhrá nad Prešovom, Trenčín doma zdolá Slovan a Trnava zase Senicu. Prehra, respektíve pri trnavskom Spartaku aj remíza, zahatáva aj tie posledné šance a nádej klubov na pohárovú miestenku.

Veľa môže napovedať aj pohľad na posledné kolo – ak totiž Ružomberok nezvládne duel s Podbrezovou a DAC zdolá Prešov, následne tieto dva kluby čaká vzájomný duel. Ak by v ňom Liptákov zdolal súper zo Žitného ostrova, zverenci Norberta Hrnčára by sa mohli s Európou rozlúčiť, v prípade, ak ich predbehne ešte Podbrezová alebo Trenčín.

Podbrezová takisto nemá ľahké rozlosovanie, v poslednom kole totiž pocestujú na ihrisko lídra zo Žiliny, kde si šošoni prevezmú majstrovskú trofej a rozhodne to nebudú chcieť urobiť po prehranom zápase. Ak Podbrezová v záverečných dueloch s Ružomberkom a Žilinou nezíska aspoň tri body, môže ju poľahky preskočiť Trenčín aj Dunajská Streda. Ak Horehronci už nezískajú ani bod, preskočiť ich môže aj Trnava.

Zápasy, ktoré rozhodnú o miestenke do predkola Európskej ligy UEFA v sezóne 2017/18

MFK Ružomberok (46 b.)
32: Podbrezová - Ružomberok
33: Ružomberok - Dunajská Streda

FO ŽP Šport Podbrezová (45 b.)
32: Podbrezová - Ružomberok
33: Žilina - Podbrezová

FC DAC 1904 Dunajská Streda (41 b.)
32: Prešov - Dunajská Streda
33: Ružomberok - Dunajská Streda

AS Trenčín (41 b.)
32: Trenčín - Slovan
33: Trenčín - Prešov

FC Spartak Trnava (40 b.)
32: Senica - Trnava
33: Trnava - Zlaté Moravce


Zápas, ktorý o 17. 30 odštartuje v ZELPO aréne, môžete vidieť v televízii i na vlastné oči. Oba kluby sa na súboj poctivo pripravujú. „Každý si uvedomujeme, čo môžeme získať a dosiahnuť. Nie každému sa podarí dostať sa do Európskej ligy, či aspoň jeho predkola. Bude to pre nás veľká výzva. Preto verím, že sa nám už v najbližšom zápase podarí splniť nás cieľ,“ povedal pre klubový web tretí najvyťaženejší hráč mužstva Matúš Turňa. „Uvedomujeme si, že to pre nás aj pre klub môže byť veľký deň. Urobíme všetko preto, aby sme sa tešili na konci zápasu a potvrdili naše postavenie v tabuľke,“ velí krajný obranca Podbrezovej.

Ruža sa dostala po poslednom zápase na priebežnú tretiu priečku, na ktorej sa cíti pohodlne a nemieni ju opustiť ani vzájomnom stretnutí v Podbrezovej. „Na týchto pozíciách sa nám páči, tak radi by sme aj po tomto kole zostali tam, kde sme,“ diplomaticky zhodnotil tréner Norbert Hrnčár pre web klubu. Súpera však rozhodne nepodceňujú, počas svojho jesenného ťaženia totiž Liptáci na ihrisku v Podbrezovej pohoreli a prehrali 1:3. „Podbrezová v dlhodobej súťaži dokazuje, že má kvalitu a nie náhodou je tam, kde je a nie náhodou reálne bojuje o najvyššie priečky. Takže vieme, že nás čaká náročný súper a podľa toho sa aj pripravujeme,“ upozornil kormidelník, ktorý túži priviesť po jedenástich rokoch ružomberský futbal opäť do Európy.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk