ProFutbal.sk ProFutbal.sk

El Maestro odmietol inú ponuku zo Slovenska: Trnava je pre mňa to pravé
zdroj: spartak.sk

El Maestro odmietol inú ponuku zo Slovenska: Trnava je pre mňa to pravé

Od júna povedie futbalistov trnavského Spartaka rodák z Belehradu Nestor El Maestro. Stále len 34-ročný tréner má napriek mladému veku bohaté skúsenosti z nemeckej Bundesligy, kde pracoval ako asistent v Schalke 04, Hannoveri a v Hamburgu. Aktuálne pôsobí v Austrii Viedeň po boku Thorstena Finka.

Po desiatich rokoch kariéry nastal zlom a El Maestro si povedal, že je čas dať sa na dráhu hlavného trénera. Podľa svojich slov odmietol niekoľko ponúk, dokonca aj jednu spod Tatier, aby sa následne upísal "andelom".

"Som veľmi šťastný a hrdý, že som dostal túto skvelú príležitosť. Teším sa na prácu v Trnave. Videl som pár zápasov. Ešte pred tým, než som podpísal zmluvu, som si bol pozrieť mužstvo. Štadión je nádherný, určite jeden z najkrajších na Slovensku. Aj to je jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodol prijať túto ponuku," rozhovoril sa El Maestro pre Spartak TV.

Práve Austria Viedeň vystavila Trnave stopku v tohtosezónnej edícii Európskej ligy. Oba zápasy sledoval aj srbský kouč s anglickým občianstvom. "Do Austrie som síce prišiel až pár týždňov po tomto dvojzápase, no samozrejme, oba zápasy som videl, keďže žijem vo Viedni. Pre Spartak to bolo obrovské sklamanie, odohrali dva fantastické zápasy, no v konečnom dôsledku im chýbal kúsok šťastia, aby cez Austriu prešli. Je to škoda, ale taký je futbal," hovorí s nadhľadom kouč, ktorý strávil osem rokov v nemeckej Bundeslige. "Boli to fantastické skúsenosti. Mal som skvelú príležitosť odštartovať v mladom veku svoju trénerskú kariéru vo veľkom klube, akým je Schalke 04. Navyše, v jednej z najlepších súťaží sveta. Počas tých ôsmich rokov som sa neustále učil a formoval ako tréner. Teraz chcem všetky skúsenosti priniesť sem do Trnavy."

Na ponuku stať sa hlavným koučom čakal poriadne dlhú dobu. No verí, že teraz nastal ten správny čas. "Cítim sa byť pripravený. Prvýkrát som nad prácou hlavného trénera uvažoval v roku 2013, keď som skončil v Hannoveri. No o pár mesiacov na to som dostal ponuku pracovať ako asistent v Hamburgu. Potom som si povedal, že už je čas, čakal som na správnu príležitosť. Toto nebola moja prvá ponuka. Dokonca som odmietol jednu ponuku zo Slovenska. Cítim, že teraz nastal ten správny čas, a že tento klub je pre mňa to pravé," dodal pre Spartak TV Nestor El Maestro. V týchto dňoch si bude vytvárať predstavu o kádri na najbližšiu sezónu. Zatiaľ však odmietol byť konkrétny. "Nie je správne teraz hovoriť o jednotlivých hráčoch. Už sa veľmi teším na náš prvý spoločný tréning, na to, ako začnem hráčom vštepovať moju filozofiu. Myslím si, že toto mužstvo má svoju kvalitu. Verím, že sa mi podarí vytvoriť tím podľa mojich predstáv," uzavrel nový lodivod červeno-čiernych.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk