ProFutbal.sk ProFutbal.sk

32. kolo Fortuna ligy očami PROFUTBALu
zdroj: Iveta Kardhordová/zpfutbal.sk

32. kolo Fortuna ligy očami PROFUTBALu

Keďže posledné dve kolá by sa podľa poriadku mali hrať v jednotný termín, kompletné 32. kolo si odbijeme nezvyčajne naraz – v piatok podvečer o 17.30 h. Zvláštny deň i čas, nakoľko sa liga snaží vyhýbať neatraktívnemu dňu ako je piatok, keď je veľa z fanúšikov ešte v práci a ešte menej ľudí v nej navyše končí tak skoro, aby o pol šiestej boli na štadióne. Nuž, verme, že sa mýlime a tribúny sa aspoň trochu zaplnia...

ZÁPAS KOLA: Uvidíme súboj klubov, ktoré pôjdu do pohárovej Európy?

Zrak všetkých fanúšikov slovenského futbalu sa bude upierať na Horehronie. Ani nie preto, že sa tam stretnú dva futbalovo najzaujímavejšie kluby, ale jediné dva kluby, ktorým naozaj o niečo pôjde. Dve kolá pred koncom majú totiž pred svojimi prenasledovateľmi náskok štyroch, resp. piatich bodov a po vzájomnom zápase sa k nim takmer s určitosťou priblíži DAC alebo Trenčín, respektíve Trnava, ktorá má ešte o bod menej. Keďže remíza ani pre jeden klub veľa nerieši, obaja pôjdu za víťazstvom. Víťaz tohto zápasu bude mať totiž definitívnu istotu miestenky do predkola Európskej ligy UEFA.

PRÍPRAVA KOLA: Naladili sa Žilinčania na Váhu víťazne?

Sezóna sa už blíži ku svojmu oficiálnemu koncu, veľmi veľa klubov však už prakticky nemá žiadny dôvod hrať. Ak sa pozrieme na Žilinu a Zlaté Moravce, v tejto situácii sa nachádzajú obaja. Aj preto sa ani úradujúci majster nejde strhať na tréningu, ale radšej vzali tresku a vyplavili sa na Váh. Pre predposledný ViOn sú zatiaľ tréningy dôležitejšie, tréneri majú k dispozícii málo hráčov a tak musia ťahať posily z treťoligových Vrábľov, ktoré pomaly adaptujú na najvyššiu súťaž a na hru Zlatých Moraviec. Súboj majstra s predposledným však bude mať jednoznačného favorita.

ROZLÚČKA KOLA: Rozlúči sa Senica víťazne s domácim prostredím, so sezónou, s ligovou súťažou...?

V Senici čaká miestnych futbalistov zaujímavý zápas. Respektíve ani nie futbalistov, keďže z miestnych ich veľa nezostalo, ale aspoň pre ľudí v okolí klubu. Jedná sa totiž o posledný tohtosezónny zápas na domácom trávniku a tiež aj o posledný súboj v tejto sezóne, keďže o týždeň mali mať duel s Myjavou. Po jej odstúpení sa ale kopaničiarsko-záhorácke derby konať nebude. Čo však reálne hrozí je fakt, že pôjde aj o posledný zápas Senice v najvyššej súťaži. Ekonomická situácia v klube je mizerná a klub podľa verejných informácií stále nemá nového majiteľa a investora. Špecifický zápas to bude aj pre trnavský Spartak, ktorý odohrá prvý zápas s vedomím odchodu trénera Miroslava Karhana.

FAVORIT KOLA: Udrží sa DAC v hre o Európu proti outsiderovi?

DAC ničí jeden rekord za druhým, víťazstiev či divácky, napriek tomu je pre nich pohárová Európa po zakopnutí s Podbrezovou pomerne vzdialená. Hoci sú v tabuľke na piatom mieste, na to štvrté strácajú štyri a na tretie päť bodov. Všetko môžu rozlúsknuť už v piatok na prešovskej pôde v Poprade. Ak totiž nezdolajú Tatran, na európske poháre môžu zabudnúť. Pre zverencov trénera Miroslava Janteka pôjde o posledný „domáci“ zápas a tak sa budú chcieť s východným Slovenskom na túto sezónu rozlúčiť víťazne, keďže posledný duel odohrajú na ihrisku minulosezónneho majstra z Trenčína.

TIP KOLA: Ako vidia stávkari veľké derby, v ktorom o nič nepôjde?

Tipéri sa zvyčajne na piatkový zápas nejdú od tiketov pretrhnúť. Ak sa hral zápas v piatok, zväčša bolo na neho podaný najmenší počet tiketov. Aj na zápas medzi Trenčínom a Slovanom zatiaľ veľa peňazí vložených nebolo, podľa všetkého je ale v tomto derby jednoznačným favoritom domáci tím. Pravdou je, že AS ešte sčasti ide o pohárovú Európu, zatiaľčo belasým len o česť a dalo by sa povedať o odskúšanie mladíkov, tých však tréner Vukomanovič šetril aj proti poslednému Prešovu na lavičke pred nevýraznými legionármi. Štadión na Sihoti uvidí zatiaľ podľa 98 % vkladov víťazstvo domácich. Bude takýto jednoznačný aj priebeh duelu?

V čase zverejnenia nášho preview (vo štvrtok o 15.00 hod.) bolo vsadených 98 % vkladov v prospech Trenčína, na remízu či víťazstvo bratislavského Slovana len približne po percente. Toto pole sa bude meniť a môžete sledovať jeho vývoj až do začiatku daného stretnutia. Po zápase sa stane neaktívnym.


Program 32. kola Fortuna ligy 2016/2017:
Piatok, 19. mája
17.30 hod.; 1. FC Tatran Prešov - FC DAC 1904 Dunajská Streda (Smolák - Galo, Súkeníková) - vysiela 213 /hrá sa v Poprade/
17.30 hod.; FO ŽP Šport Podbrezová - MFK Ružomberok (Chmura - D. Hrčka, Žákech) - vysiela RTVS
17.30 hod.; FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MŠK Žilina (Marhefka - T. Somoláni, Barenčík)
17.30 hod.; FK Senica - FC Spartak Trnava (A. Somoláni - Tomčík, Hrmo)
17.30 hod.; AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava (Očenáš - Vorel, Jenčura) - vysiela Dajto

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk