ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Miliónová motivácia prehrať
zdroj: TASR/AP

Miliónová motivácia prehrať

V španielskej La Lige je rozhodnuté o štyroch postupujúcich do Ligy majstrov. K Realu Madrid, Barcelone a Atléticu Madrid sa pridala Sevilla. Do druhej ligy smerujú Gijón, Osasuna a Granada. Až posledné kolo ale dá odpoveď na dve ďalšie otázky, vrátane tej najdôležitejšej.

Miestenku do Európskej ligy UEFA získa 5. a 6. tím konečného poradia. Aktuálne okupujú tieto pozície Villarreal a Ath. Bilbao. V hre je však aj Real Sociedad.

Rovnako napínavé je to aj v boji o titul. Real Madrid má na čele trojbodový náskok, má však horšie skóre i vzájomné zápasy s druhou Barcelou. Ak by teda "biely balet" v záverečnom kole prehral a "Blaugranas" by získali tri body, z titulu by sa radovali Katalánci. Ak to Real nechce pripustiť, musí získať minimálne bod.

Obaja giganti nastúpia proti nepríjemným súperom zo stredu tabuľky. No zatiaľ, čo Barcelona privíta Eibar na domácom štadióne, Real vycestuje na pôdu Malagy.

Cristiano Ronaldo medzi hráčmi Malagy
Zinedine Zidane musí proti Malage poslať do hry aj svoje najväčšie hviezdy. "Biely balet" si nesmie dovoliť zakopnúť (foto: TASR/AP)

Na druhej strane, španielski novinári prišli so zaujímavou informáciou. Malage totiž domáce zakopnutie môže priniesť do klubovej pokladnice milión eur. A to nie je zlá motivácia...

Ako je známe, Malaga v lete 2013 predala svoj klenot, tvorivého záložníka Isca práve do Realu Madrid. Prestupová suma činila 27 miliónov eur, no v zmluve boli zakotvené aj bonusy. Jeden z nich hovorí o tom, že ak španielsky ofenzívny stredopoliar pomôže "bielemu baletu" v nasledujúcich piatich rokoch získať titul, za každý jeden zinkasujú Andalúzania milión eur. 

Bohužiaľ pre Malagu, v predošlých troch sezónach kraľovali La Lige Atlético Madrid a dvakrát Barcelona. Tentoraz je však Real blízko. A Malaga tiež. Síce nie k titulu, no k tučnému balíku peňazí.

Navyše, tréner Malagy Míchel sa vôbec netají tým, že je veľkým fanúšikom Realu. Rodák z Madridu je totiž odchovancom kráľovského veľkoklubu. Jeho tím v apríli porazil Barcelonu, čo Míchela potešilo dvojnásobne: "Titul získa Real Madrid. No Malaga mu k tomu pomohla, čo ma teší."

Najnovšie z klubu: Malaga

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk