ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Záchrana? VSS údajne spláca staré dlhy
zdroj: TASR

Záchrana? VSS údajne spláca staré dlhy

Svetlo na konci tunela? Hoci je FC VSS Košice lídrom druhej ligy, málokto verí, že žlto-modrí môžu naozaj postúpiť do Fortuna ligy. Chýbajúca infraštruktúra, dlhy z minulosti. To sú hlavné dôvody, pre ktoré VSS nespĺňa nároky na najvyššiu súťaž. Všetko sa ale môže zmeniť.

Výstavba nového štadióna v metropole východu sa síce rozbieha ešte pomalšie ako očakávali aj tí najzarytejší pesimisti, no ružovejšie to vraj vyzerá s nevyplatenými dlhmi. Keďže klubu hrozili sankcie zo strany FIFA, robí jeho vedenie všetko pre to, aby vyčistilo stôl a mohlo sa sústrediť výhradne na futbalové témy.

"Klub sa v súčasnosti usiluje o postup do Fortuna ligy, a tak odvracia aj hrozbu prípadného odpočtu bodov a finančné pokuty. Dnes (v stredu 17. mája, pozn.) boli v súvislosti s rozhodnutím FIFA vyplatené financie Ivanovi Djokovičovi. Pohľadávky voči Miloje Prekovičovi a gréckemu brankárovi Afoxenidisovi budú taktiež podľa informácií vedenia košického VSS vyplatené v termíne," píše sa na webe fcvsskosice.sk.

„Máme problém s tromi hráčmi. Musíme ho vyriešiť s právnymi zástupcami týchto futbalistov, ako aj s FIFA,“ povedal v polovici apríla pre Košice:Dnes prezident klubu Blažej Podolák. Ako je známe, VSS potrebovalo akútne vyriešiť spor s tromi legionármi – Srbmi Ivanom Djokovičom a Milojem Prekovičom a s Grékom Joanisom Afoxenidisom. Viac o celom prípade sa dočítate TU!

Zatiaľ nemáme dostatok informácií ohľadom toho, či vyplatenie dlhov trom legionárom obmäkčí predstaviteľov FIFA. Ak sa tak stane, VSS už pravdepodobne v závere sezóny nič nezabráni na ceste za druholigovým titulom a ziskom miestenky do Fortuna ligy.

Najnovšie z klubu: VSS Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk