ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ronaldo, Horváth a ďalších desať tučných futbalistov
zdroj: profutbal.sk

Ronaldo, Horváth a ďalších desať tučných futbalistov

Napriek tomu, že mali alebo majú nejaké to kilečko navyše, zväčša dokázali držať krok so svojimi súpermi. Futbalista na vrcholnej úrovni dnes musí byť v dokonalej fyzickej kondícii, tvrdo trénovať, zdravo sa stravovať a byť fit. Nie vždy sa to však dá.

Frank Lampard

Prezývaný aj ako "Fat Frank (tučný Frank)". Lampard je jeden z najznámejších a zároveň najkvalitnejších futbalistov na svete z tých, ktorí mali problém udržať si váhu v ideálnych číslach. Napriek tomu sa stal legendou Chelsea. Klobúk dolu.

zdroj: Twitter

Maradona

Dodnes považovaný za jedného z najlepších futbalistov histórie. Zo začiatku bol v ideálnej kondícii, keď sa však u neho začali prejavovať problémy so životosprávou, pribúdali aj kilá. Dnes už zaoblená postava neodmysliteľne patrí k argentínskej ikone.

zdroj: Twitter

Andy Reid

Fanúšikovia počas jeho pôsobenia v Sunderlande radi spievali chorál: “Andy Reid, He Plays Left Wing, He Loves McDonalds & Burger King”. Preklad azda nie je nutný. Každopádne, po odchode zo Sunderlandu schudol a v drese Nottinghamu Forest ešte odohral pred ukončím kariéry 119 ligových duelov.

zdroj: Twitter

Antonio Cassano

Jeho pôsobenie v Reale Madrid bola hotová katastrofa. Zlý životný štýl vyústil do nadváhy. Až po návrate na Apeninský polostrov sa rodák z Bari skrotil. Opäť začal tvrdo pracovať, dodržiaval diétu a pomaly ale isto sa dostal späť do svojej starej dobrej formy.

zdroj: Twitter

Jeroen Verhoeven

Stále aktívny 37-ročný holandský brankár odštartoval svoju kariéru v Ajaxe Amsterdam, v slávnom klube sa však nepresadil ani na dva pokusy. Fanúšikovia sa mu často vysmievali. Vravievali, že po tréningoch mieril priamo do bufetu s rýchlym občerstvením. Počas zápasov zasa na neho kričali: "Pizza, pizza!"

zdroj: Twitter

Ferenc Puskás

Jeden z najlepších kanonierov, akých si história pamätá. Maďarský futbalista však nemal problémy s váhou počas profesionálnej kariéry. Kilá sa mu začali zbierať až po niekoľkých rokoch. Zvlášť po tom, ako sa stal trénerom. Vtedy si to už ale mohol dovoliť.

zdroj: Ferenc Puskás sa, našťastie, začal guľatiť až po skončení kariéry (zdroj: Twitter)

Adriano

Jedno z najväčších sklamaní posledného desaťročia. Brazílsky útočník mal kariéru rozbehnutú naozaj famózne. Góly strieľal ako na bežiacom páse. Nezvládol však slávu a peniaze a postupne sa z neho stal priemerný, ba až podpriemerný futbalista. Nečudo, s poriadnou dávkou kíl na viac dnes nik nemá šancu uspieť.

zdroj: Twitter

Steve McNulty

Je priam až neuveriteľné, že tento obranca má len 33 rokov. Mnohí mu tipujú oveľa viac. A ešte neuveriteľnejšie je, že s toľkými kilami navyše dokáže stále hrať na profesionálnej úrovni. Postupne vystriedal Vauxhall, Barrow, Fleetwood Town, Luton Town a Tranmere Rovers.

zdroj: Twitter

William Foulke

V roku 1900 veľká futbalová konkurencia ešte nebola, no postaviť sa do bránky so 152 kilami, to bola iná káva. Napriek tomu Foulke pôsobil v Sheffielde United, Chelsea i v Bradford City a na konto si dokonca pripísal i jeden štart v národnom tíme. Fanúšikovia radi spievali: "Prvý na svete, kto zjedol všetky koláče". S Foulkeom sa tiež spája jedna úsmevná príhoda. Po finálovom zápase FA Cup-u proti Southamptonu vybehol nahý zo šatne a hlavného arbitra naháňal po ihrisku. Rozhodcovi sa podarilo ukryť v miestnosti pre upratovačku. Foulke by síce poľahky dvere vylomil, no jeho spoluhráči ho včas zastavili.

zdroj: Twitter

Ronaldo

Brazílsky Ronaldo bol jedným z najlepších futbalistov na svete, o tom vôbec netreba polemizovať. Žiaľ, kvôli zdravotným problémom a narastajúcej váhe musel ukončiť profesionálnu kariéru. Dnes je často terčom posmeškov, dokonca aj od niekdajších spoluhráčov. Anglický útočník Michael Owen pred nedávnom na sociálnu sieť zavesil fotku, na ktorej stojí po boku Ronalda s komentárom: "Myslel som si, že priberám. No vidím, že na tom ešte nie som tak zle".

zdroj: Twitter

Maxi López

„Maxi López hrá so sedemkilovou nadváhou, ako keby niesol na chrbte umývačku,“ odôvodnil tréner FC Turín Siniša Mihajlovič niekoľkotýždňovú absenciu Lópeza v aktuálnej sezóne. Argentínsky útočník ale zamakal, schudol päť kíl a opäť sa pobil o miesto v zostave. Niekdajšia nádej Barcelony však dozaista nenaplnila očakávania.

zdroj: Twitter

Pavel Horváth

V pražskej Sparte si možno dodnes búchajú hlavu o stenu, že ho v minulosti nechali odísť. A to dokonca hneď dvakrát. Rodák z Prahy nikdy nepatril medzi futbalistov s atletickou postavou, no predovšetkým v posledných rokoch, keď českej lige dominovala Plzeň, sa jeho brucho pomaly guľatilo. Ani to mu však neubralo na jeho kvalitách. Nepotreboval toho veľa nabehať, no vždy dokázal pre svojich spoluhráčov vytvárať gólové príležitosti, či rovno skórovať. Veď, kto by odolal orosenej desiatke...

zdroj: Twitter

Zdroj: sillyseason.com

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk