ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rodák z Bratislavy Hradecký na lane Bayernu Mníchov
zdroj: foto: TASR/AP

Rodák z Bratislavy Hradecký na lane Bayernu Mníchov

Fínsky reprezentačný gólman Lukáš Hradecký každým rokom dáva o sebe vedieť viac a viac. Cez TPS, Esbjerg a Brondby sa prepracoval až do bundesligového Frankfurtu. A to pre neho ešte vôbec nemusí byť konečná zastávka.

Podľa informácií sport1.de sa rodák z Bratislavy ocitol v hľadáčiku nemeckého giganta Bayernu Mníchov. Tam medzi troma žrďami jasne kraľuje Manuel Neuer, aj preto chce jeho náhradník Sven Ulreich v lete zmeniť pôsobisko.

"V Bayerne mám platný kontrakt, no ak by sa naskytla šanca odísť, prijal by som to," nechal sa počuť Ulreich, ktorý si uvedomil, že popri azda najlepšom gólmanovi sveta veľa šancí nedostane. 

Vedenie Bavorov tak už začalo s hľadaním kvalitnej "dvojky" ku Neuerovi. A voľba mala padnúť práve na Hradeckého, ktorý je od leta 2015 hráčom Frankfurtu. Dvadsaťsedemročný rodák z Bratislavy sa vypracoval na jedného z najrešpektovanejších brankárov Bundesligy, v reprezentácii Fínska odohral doposiaľ 34 zápasov. Je však otázne, či by sa ambiciózny Fín zo slovenskej rodiny zmieril s úlohou "dvojky".

"Možno, že vo Frankfurte to nekončí. No viem, že musím mať nohy stále na zemi, nesmiem lietať v oblakoch. Je dôležité pokračovať v tvrdej drine, starať sa o svoje telo, neprestávať pracovať. Uvidíme, kde sa to nakoniec skončí," povedal začiatkom roka v rozhovore pre PROFUTBAL.sk Lukáš Hradecký.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Frankfurt Eintracht

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk