ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bravo konečne s úspešným zákrokom, chce zostať v City
zdroj: TASR/AP

Bravo konečne s úspešným zákrokom, chce zostať v City

Claudio Bravo je aj napriek nevydarenej sezóne rozhodnutý zotrvať v Manchestri City. Čiľan odmietol niekoľko ponúk európskych klubov.

Bravo prišiel do Manchestru na začiatku práve prebiehajúcej sezóny z Barcelony ako náhrada za odchádzajúceho Harta. Tréner Guardiola mu dal príležitosť v devätnástich ligových zápasoch za sebou, ale následne zostal osemkrát pripravený len na lavičke náhradníkov.

Situácia sa teraz mierne obrátila. Proti Hullu a Southamptonu Bravo opäť chytal, ale podľa slov trénera Pepa Guardiolu nemá stále miesto v bráne isté. Španiel však o kvalitách svojho zverenca nepochybuje: „Claudio je jedným z najlepších brankárov v práci nohami. Pomáha nám pri zakladaní útokov.“

zdroj: Twitter

Kto by povedal, že zákrok v zápase proti Hull City, ktorý sa odohral ešte 21. januára bude pre Brava na takmer tri mesiace posledný. Medzitým stihol zohrievať lavičku náhradníkov a inkasovať sedem gólov bez toho, aby úspešne čelil čo len jednému streleckému pokusu na bránu. Dlhé čakanie na zákrok sa skončilo až 15. apríla v Southamptone.

Bravo nepodľahol medializovaným informáciám, že Manchester City v letnom prestupovom období zacieli pozornosť na príchod ďalšieho brankára, a chce zotrvať v klube aj naďalej. Zmluva s City uplynie 34-ročnému brankárovi až v roku 2020. Mnohí fanúšikovia by si však želali jeho odchod. Že nepatrí medzi obľúbených hráčov svedčí ironický potlesk, ktorý sprevádza jeho dotyky s loptou. Na druhej strane, fanúšikovia neprejavujú svoj hnev mimo štadióna, a tak sa na rozdiel od španielskych reálií môže Bravo so svojou rodinkou pohybovať po meste bez akýchkoľvek obáv.

Nie je tajomstvom, že si po príchode na Ostrovy nepotykal s angličtinou, ale podľa všetkého už aj v tomto smere spravil veľký pokrok. Na okraji Manchestru žije s manželkou a štyrmi deťmi. Dvaja synovia navštevujú tú istú školu ako dcéra spoluhráča Nolita. Na pohode nepridali Bravovi zdravotné problémy dcérky, ktorá nedávno oslávila svoje prvé narodeniny.

zdroj: goal.com

Najnovšie z klubu: Manchester City

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk