ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pogbov prestup ukončil bláznivé transfery, ozýva sa z Bayernu
zdroj: TASR/AP

Pogbov prestup ukončil bláznivé transfery, ozýva sa z Bayernu

Veľa ľudí očakáva prekonanie Pogbovho rekordného prestupu. Nie však technický riaditeľ nemeckého majstra, podľa ktorého je takémuto mrhaniu peniazmi koniec.

Paul Pogba sa stal najdrahším futbalistom planéty, keď z Juventusu odišiel do Manchestru United za sumu 105 miliónov eur. Ihneď sa objavili hlasy, že táto suma sa na prvej priečke najdrahších nákupov dlho neohreje. Michal Reschke z Bayernu očakáva však len málo podobných transakcií vo svete futbalu, keďže najlepší hráči hrajú za top kluby, ktoré ich nebudú chcieť predať.

“V minulej sezóne len jeden prestup prekonal hranicu sto miliónov eur – Pogbov. Možno by som mal zmieniť aj Higuaína, ktorý šiel do Juventusu za 90 miliónov eur,“ povedal Reschke

“Do budúcnosti predpovedám menej obrovských prestupov. Veľké kluby jednoducho nechcú predávať svojích najlepších hráčov. A najlepší hráči už sú v týchto kluboch. Odídu, len keď im vyprší kontrakt, ako napríklad Zlatan Ibrahimovič a Dani Alves. Možno dokážete kúpiť niekoho, komu platí zmluva len posledný rok. Najlepší hráči už sú v Reale Madrid, Barcelone, Atleticu, vo veľkých kluboch z Premier League, v Bayerne, Borussii Dortmund a PSG," dodal predstaviť mníchovského veľkoklubu.

zdroj: goal.com

Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk