ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bardejov s prvými jarnými bodmi, Sűttö neskrýval sklamanie
zdroj: Jedným z favoritov na celkové prvenstvo v druhej lige bude aj Partizán Bardejov, ktorý v zime vystužil káder o brazílskeho útočníka Santosa Silvu (foto: ahojbardejov.sk/J. Šivec)

Bardejov s prvými jarnými bodmi, Sűttö neskrýval sklamanie

Šarišanom sa na jar nedarí podľa predstáv, v sobotu ale porazili nepríjemnú Sereď 2:1, hrdinom duelu sa stal dvojgólový útočník Michal Hamuľak.

Kormidelník Jozef Kukulský nemal k dispozícii kompletný káder, no potešilo ho víťazstvo po štyroch mesiacoch: "Od prípravy nás prenasledujú zranenia. Chýbajú Staš, Góra a už aj Grohoľ či Macej. Dnes sme sa dostávali do finálnych činností a chlapci zvládli aj zakončenie. Aj keď sme odohrali aj lepšie zápasy, darilo sa nám hrať nátlakovú hru. Pokojne sme vyhrávali o dva góly, no škoda chybičky a inkasovaného gólu na 2:1. Tak sa stalo, že záverečných dvadsať minút bolo nervóznejších. Najmä skúsení hráči to zvládli, takéto víťazstvo sme potrebovali.“ Nútené zmeny v zostave dali príležitosť ďalším hráčom, nakoniec sa to vyplatilo. „Chýbal nám Grohoľ, ten v nevydarenom zápase pred týždňom proti Šamorínu nepodal výkon, ktorý som od neho očakával. No Verčimák ho dnes dokázal zastúpiť a výborne podporoval Hamuľaka,“  podčiarkol Kukulský.

Tréner Serede Marián Sűttö vyslovil sklamanie nad výkonom svojho tímu najmä do prestávky: "Zámer bodovať nám nevyšiel. Mali sme informácie o kvalite súpera, dnes podali nadštandardný výkon Hamuľak a Makela. My sme v prvom polčase nemali kvalitu, aby sme viac potrápili domácich. Dostali sme gól po hrúbke nášho brankára. Aj keď sme v závere trochu zdramatizovali priebeh gólom na 2:1, súper bol nad naše sily. Niektorí hráči zjavne dávajú výkonnosťou najavo, že nechcú byť v našom klube.“ Výsledkom nezáujmu o hru bolo aj striedanie dvoch hráčov pred koncom polčasu. „Nevidel som význam, aby ďalej hrali. No treba zvýrazniť, že na také rýchle striedanie boli viacerí. Tí dvaja, čo išli dole (Krč a Jankto) nemali čo ponúknuť. No cením si, že hráči nakoniec ožili, mali zopár brejkov, dokázali sami sebe, že môžu konkurovať aj lepším mužstvám. Chýbal nám gól, veď aj ten, čo sme dali, bol po chybe domáceho brankára. No Jackuliak so štyrmi hráčmi do brejku v ponuke na vyrovnanie to nezvládli,“ zvýraznil kormidelník Serede.

Najnovšie z klubu: Sereď

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk