ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šesták zrejme s futbalom končí, explózia v Dortmunde zasiahla i jeho
zdroj: TASR

Šesták zrejme s futbalom končí, explózia v Dortmunde zasiahla i jeho

Na Slovensku obliekal medzi elitou dresy Prešova, Slovana i Žiliny. Odohral tri sezóny v nemeckej Bundeslige, päť ročníkov v najvyššej tureckej súťaži. Najcennejší dres Slovenska obliekol 66-krát, zaznamenal trinásť gólov a tiež sa zúčastnil európskeho i svetového šampionátu. Návratom do rodnej krajiny však Stanislav Šesták pomaly, ale isto uzatvára hráčsku kapitolu vo svojom živote.

Rodák z Demjaty v stredu absolvoval na ihrisku MFK Skalica odvetný duel Slovenského pohára v drese Popradu. Dostal žltú kartu a rozhodca Pavlík mu navyše pre kontakt s brankárom neuznal gól. Po stretnutí len ťažko hľadal pozitívne slová. „Pripravovali sme sa na to ako na najdôležitejší zápas sezóny, ale pekná vizitka je už to, že sme to dotiahli takto ďaleko. Celý dvojzápas bol od začiatku len o provokáciách. Futbal to bol dobrý, prišlo množstvo ľudí, no čo ma mrzí, bola atmosféra mimo trávnika. Duel v Skalici bol pre mňa z pohľadu správania sa žumpou slovenského futbalu. Také niečo som nevidel na poslednej dedine. Zápasy ako tento strašne uberajú síl a chuti do futbalu, mne už to veru za to nestojí,“ krútil hlavou bývalý slovenský reprezentant.

Tridsaťštyriročný futbalista sa vrátil po lete na Slovensko, polroka si dal absolútnu pauzu od futbalu. Hoci stále na ihrisku pôsobí v dobrej kondícii i forme, neláka ho posun do Fortuna ligy a stavanie si nových cieľov. „V januári som sa rozhodol, že s futbalom definitívne končím. Iba na základe osoby nášho prezidenta klubu som prišiel do Popradu vypomôcť. Koniec v reprezentácii a so zahraničným futbalom bolo pre mňa to najlepšie rozhodnutie. Teší ma, že som blízko rodiny a priateľov. Semifinále pohára bol na 99 percent môj posledný počin na scéne profesionálneho futbalu a zavŕšenie kariéry. Dokončím sezónu v Poprade a po nej uvidíme, či ešte budem pokračovať,“ prezradil Šesták, ktorého v rozhodovaní zrejme ovplyvní aj známy odchod prezidenta klubu Romana Dvorčáka.

Najväčšiu dieru do sveta urobil Šesták vo svojich najlepších rokoch v nemeckom VfL Bochum, kde odohral tri ročníky v Bundeslige a jeden v druhej najvyššej súťaži. V sezóne 2007/08 bol tretí najlepší strelec ligy. Aj jeho zasiahol nedávny útok na autobus Borussie Dortmund, ktorý sa stal len zhruba 25 kilometrov od miesta, kde prežil kus svojho života. „Bolo to ozaj blízko pri mne, respektíve pri meste, kde som žil. Je smutné, že útoky prenikajú aj do futbalu. Snažia sa ľudí a spoločnosť nastrašiť, ale aj preto som šťastný za odozvu fanúšikov, ktorí prejavili spolupatričnosť a pozvali súperových priaznivcov k sebe domov. Bolo to krásne gesto, ukázali svoju tvár. Ukontrolovať a zabrániť týmto útokom je prakticky nemožné. Uvidíme, ako sa to bude ďalej v spoločnosti vyvíjať,“ reagoval na otázku RTVS Šesták.

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk