ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pečovský znovu v akcii, myslí na návrat do reprezentácie?
zdroj: fclokomotiva.sk/Michal Čabai

Pečovský znovu v akcii, myslí na návrat do reprezentácie?

Viac než šesť mesiacov uplynulo od zranenia Viktora Pečovského. Slovenský reprezentant sa po zlomenine nohy vrátil do futbalového kolotoča, keď v drese rezervy MŠK Žilina vybehol na trávnik v Družstevnej pri Hornáde, kde hráva svoje domáce zápasy Lokomotíva Košice.

zdroj: Michal Čabai

"Šošoni" síce prehrali 1:2, no fanúšikov i samotných hráčov potešil návrat kapitána. Ten sa na ihrisku objavil po boku ďalších mien známych z prvého tímu Róberta Mazáňa, Kristiána Valla či Bojana Letića. Práve posledný menovaný aj skóroval, jeho presný zásah však priniesol len kozmetickú úpravu výsledku. "Myslím si, že to bol dosť vyrovnaný zápas, nevyužili sme niekoľko sľubných šancí. Naopak, domáci otvorili skóre po našej zbytočnej chybe, vďaka čomu sa dostali na koňa. Lokomotíva hrala dôrazne, bolo ťažké sa presadiť. Napriek tomu, teším sa z návratu," priznal v rozhovore pre PROFUTBAL.sk jeden z najskúsenejších hráčov na slovenskej ligovej scéne, ktorý utrpel nepríjemnú zlomeninu nohy ešte 24. septembra v zápase proti Zlatým Moravciam. "Absentoval som viac ako šesť mesiacov, čo som nečakal, no už je to za mnou. Konečne môžem hrať zápasy. Boli to ťažké mesiace, ale verím, že ma to posilnilo, a že mám pred sebou ešte pár rôčkov kariéry."

zdroj: Facebook/PROFUTBAL.sk

Napriek komplikovanému zraneniu sa Pečovský pri svojom návrate nevyhýbal ostrým stretom. Šikovne čistil priestor pred vlastnou šestnástkou, hoci ani on nedokázal zabrániť dvom gólom v sieti "šošonov". V 59. minúte ho na ihrisku vystriedal Adam Kopas. "Stále je čo zlepšovať. Mám na čom pracovať, no osobne som čakal, že to bude z mojej strany horšie. Na ihrisku som sa cítil celkom dobre. Nevyhýbal som sa súbojom, necúval som, snažil som sa nemyslieť na zranenie, potom to ide ľahšie," vysvetľuje 33-ročný rodák z Brezna. O jeho návrate do A-tímu rozhodnú tréneri. "Momentálne to neriešim. S mužstvom trénujem tri týždne, iba teraz som odohral prvý zápas. Som rád, že som to vydržal, že sa nevyskytli žiadne komplikácie. Musím ďalej pracovať. Verím, že teraz to už pôjde rýchlejšie, než počas rekonvalescencie. Chcem čo najviac pomôcť chalanom, či už v ´béčku´, no samozrejme aj v ´áčku´. Je super, že sa môžem trošku rozohrať v druhej lige, pretože skočiť hneď do fortunaligového duelu by bolo oveľa náročnejšie. Takto sa skôr dostanem do rytmu. V prvej lige je tá rýchlosť hráčov o niečo vyššia, no aj druhá liga má výborné parametre."

Na poste defenzívneho záložníka prakticky nemal Viktor Pečovský konkurenciu v Žiline ani v národnom tíme. Bude to platiť aj po zranení? "Toto nie je aktuálne. Mojim prvoradým cieľom bolo čo najskôr sa vrátiť do tímu, aby som pomohol chlapcom a aby som bol posilou. Samozrejme, aj počas zranenia som bol v kontakte s reprezentačnými trénermi, no všetko záleží od toho, ako sa mi bude dariť a akú budem mať formu. Je to síce klišé, no pôjdem od zápasu k zápasu. Po zranení to tak musí byť," pokračuje pre PROFUTBAL.sk 35-násobný slovenský reprezentant, ktorý verí, že po poslednom kole bude spolu so svojimi spoluhráčmi dvíhať nad hlavu majstrovskú trofej: "Všetko máme vo svojich rukách, čo je naša veľká výhoda. Slovan sa na nás neustále snaží tlačiť, žiadny zápas nie je jednoduchý, no ja verím, že to zvládneme. Je to na nás."

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk