ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bero mal chuť pomôcť Trenčínu, Seničania na peniaze nemyslia
zdroj: TASR

Bero mal chuť pomôcť Trenčínu, Seničania na peniaze nemyslia

Trenčínu sa napriek celozápasovej dominancii nepodarilo vyhrať. V nadstavenom čase vyrovnal Tomáš Brigant a vybojoval pre svoj tím veľmi cenný bod, veď Seničania naposledy pod Čákovým hradom bodovali ešte v sezóne 2012/2013. Záhoráci tak pokračujú vo svojej spanilej jazde, podceňovaný tím získal na jar už 7 bodov.

Môžu sa predať

Tomáš Brigant bol blízko ku gólu už v 51. minúte, jeho lob sa však tesne nezmestil medzi tri žrde. Náladu si tak napravil až v nadstavenom čase, kedy odrazenú loptu poslal za chrbát Igora Šemrinca a stal sa hrdinom. "Gól ma potešil, určite zo mňa spadla nervozita. Už po tej šanci v druhom polčase som nemal náladu na futbal, išli sme však naplno do konca stretnutia. Verili sme si, že ten jeden gól strelíme," povedal po stretnutí odchovanec trenčianskeho futbalu.

FK Senica radosť po góle
TASR

Seničania v jarnej časti inkasovali vôbec prvý gól z hry. Predtým sa proti nim presadil iba slovanista Róbert Vittek z pokutového kopu. "Myslím si, že sme Trenčín príliš nepúšťali do vyložených príležitostí. Naša hra je založená na organizovanej obrane a rýchlych brejkoch. Preto dostávame málo gólov," zamyslel sa záložník Senice. A hoci o klube kolujú správy ohľadom nedostatku financií, na výkonoch hráčov to zatiaľ poznať nie je. "Tréneri sa to snažia odľahčovať, aj my chalani sa na tom smejeme. Hovoríme si stále, že futbal hráme za seba, sami sa predávame. Na peniaze nemyslíme, peniaze budú," zakončil Tomáš Brigant.

Mali rozhodnúť skôr

Po stretnutí bolo z Igora Šemrinca cítiť veľký smútok, nakoľko Trenčín mal zápas dobre rozohratý. "Duel ničím neprekvapil, asi iba výsledkom. Vedeli sme, čo bude asi Senica hrať, tak aj hrala. Hrali zo zabezpečenej obrany, naskladaní pred vlastnou šestnástkou a na brejky. My sme chceli hrať po krídlach. Do šancí sme sa dostávali, chýbal tomu však poisťujúci gól na 2:0. Súper stále žil do konca zápasu a nakoniec pre nás smolne vyrovnal," pokrčil plecami sklamaný gólman AS a na margo inkasovaného gólu dodal: "Situáciu si ani dobre nepamätám, zdá sa mi, že tam bol nejaký prehratý súboj a potom sa Brigant objavil predo mnou sám. Musím si to spätne pozrieť na videu."

Igor Šemrinec
TASR

Šemrinca mrzel hlavne fakt, že v tejto sezóne už Trenčín inkasoval v nadstavenom čase. Rozhodnúť pritom mohol už skôr, po góle volala hlavne rybička Antonia Manceho v 86. minúte. "Takéto zápasy musíme jednoznačne rozhodnúť skôr, streliť viac gólov. Ak sa tak nestane, súper má šancu až do konca stretnutia. Stalo sa nám druhýkrát za tri zápasy, že sme dostali gól v poslednej sekunde," vyjadril sa skúsený ochranca svätyne.

Bero a Kalu na tribúne

Diváci na Sihoti boli pred začiatkom stretnutia svedkami milej ceremónie, keď trenčiansky generálny manažér dvom bývalým hráčom - Matúšovi Berovi a Samuelovi Kaluovi - odovzdal dresy AS a poďakoval sa im za odvedené služby v Trenčíne. "Vnímal som to pozitívne, som veľmi šťastný, že trenčianski fanúšikovia na mňa nezabudli. Veľmi si to vážim, že stále vedia, kto je Matúš Bero, a takisto aj Samo Kalu, ktorý tiež urobil pre klub veľmi veľa. Obidvaja sme vďační za príležitosť, ktorú nám Trenčín ponúkol," vyslovil sa reprezentant Matúš Bero.


Zároveň priznal, že počas zápasu ho to ťahalo na ihrisko, aby svojim bývalým spoluhráčom pomohol. "Musím uznať, že áno, keďže som momentálne v situácii, že vo svojom klube veľmi nehrávam. Keď som videl, ako sa chalani trápia v niektorých fázach zápasu, tak som mal naozaj chuť. Bohužiaľ sa to nedá," zakončil rozhovor bývalý ťahúň Trenčína.

zdroj: youtube.com/AS Trenčín

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk