ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zostava kola plná mladíkov i s najstarším ligovým hráčom
zdroj: TASR

Zostava kola plná mladíkov i s najstarším ligovým hráčom

V 24. kole najvyššej slovenskej ligovej súťaže sme opäť mali možnosť vidieť niekoľko zaujímavých individuálnych výkonov, ktoré tradične redakcia PROFUTBAL.sk zhŕňa do ideálnej jedenástky kola.

V piatom jarnom kole opäť skôr prevládali výkony v defenzíve nad útočiacimi futbalistami. Z desiatich tímov sa do našej zostavy prebilo sedem, chýbajú Slovan, Senica a Prešov. Opäť sa v dobrom ukázali slovenskí futbalisti, ktorých je v zostave väčšina.

Pavel Kováč (Zlaté Moravce)
Hoci sa do našej zostavy opäť dostalo mnoho mladíkov, tentoraz sa ušlo miesto i najstaršiemu hráčovi Fortuna ligy. Skúsený brankár Kováč, ktorý v lete oslávi svoje 43. narodeniny, bol ústrednou postavou ViOnu pri remíze na Slovane.

Marko Živkovič (Dunajská Streda)
Mladík zo Srbska je jedným zo štyroch legionárov v našej jedenástke. Proti Trnave patril medzi najaktívnejších hráčov, nebezpečne centroval a každý náznak nebezpečnej šance išiel cez neho.

Filip Kaša (Žilina)
Český stopér je po týždni opäť v ideálnej zostave. V dvojici s Králikom utvorili pevnú hradbu, cez ktorú snaživí Ružomberčania mali problém prejsť. Vyzerá to tak, že Vavro má celkom slušnú konkurenciu na svojom poste.

Lukáš Greššák (Trnava)
Líder trnavského Spartaka je hlavnou príčinou, prečo ostal zápas bezgólový. Dispečer obrany opäť predviedol, že patrí medzi najlepších hráčov bílych andelov a ako správny kapitán doviedol mužstvo k bodu bezchybným výkonom.

Eric Javier Davis Grajales (Dunajská Streda)
Aj na druhom kraji obrany sa ocitol hráč DAC. Z ľavej strany operoval neúnavný Davis, adresoval nebezpečné štandardky a získaval dôležité lopty aj v strede poľa. Pre hráčov Trnavy azda najväčšia hrozba.

Martin Nagy (Ružomberok)
V bitke o sever bol veľmi dôležitou persónou Ružomberka stredopoliar Nagy. Dirigoval hru, bol nebezpečný aj v útoku a vzadu úplne vygumoval stredopoliara Diaza.

Michal Faško (Ružomberok)
Najväčšie vetry v defenzíve šošonov narobil ale mladý Faško. Ten veľmi dobre nahradil Chriena, ktorý sa vrátil po jesennej časti do Plzne a nebol ďaleko ani od toho, aby v zápase pripravil gól, ktorý mohol rozhodnúť o ďalšej strate tabuľkového lídra.

Miroslav Káčer (Žilina)
Zo sobotňajšieho zápasu musíme bezpochyby vyzdvihnúť aj mladíka zo Žiliny. Káčer vynikal v strede poľa, mal niekoľko nebezpečných prihrávok a v konečnom dôsledku vsietil rozhodujúci a najmä nádherný víťazný gól.

Martin Koscelník (Michalovce)
Dvadsaťdvaročný krídelník sa po podpise novej zmluvy vrátil do zostavy Zemplínčanov a výrazne oživil krídelné priestory. Hneď v jeho prvý zápas sa mu dokonca podarilo aj skórovať, vďaka čomu skončilo východniarske derby divokou remízou 2:2.

Giorgi Beridze (Trenčín)
Opäť ako v 21. kole, aj tentoraz sa devätnásťročný Gruzínec ocitol v našej jedenástke kola. Proti Senici bol jednoznačne najlepším hráčom, pokiaľ chcel Trenčín niečo vymyslieť, musel ťahať akciu cez neho. Ak by sa k nemu pridali aj spoluhráči, mladíci zo Senice by v tomto zápase nemali nárok.

Samuel Mráz (Žilina)
Útočníci opäť v tomto kole sklamali, skórovali iba Mráz zo Žiliny a Janga z Trenčína. Mladého exseničana však musíme pochváliť aj za veľmi značný progres, vybojovával lopty a je čoraz nebezpečnejším hráčom šošonov.


Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk