ProFutbal.sk ProFutbal.sk

FOTO a VIDEO: László Bénes a jeho debut v Bundeslige proti slávnemu Bayernu
zdroj: facebook/Borussia Mönchengladbach

FOTO a VIDEO: László Bénes a jeho debut v Bundeslige proti slávnemu Bayernu

Slovenský mládežnícky reprezentant László Bénes sa konečne dočkal debutu v najvyššej nemeckej súťaži. V drese Borussie Mönchengladbach naskočil do stretnutia v rámci 25. kola proti Bayernu Mníchov.

Pred viac ako 54-tisícmi divákov v Borussia-Parku odohral devätnásťročný Slovák desať minút, napriek snahe však už výsledok stretnutia spoločne so spoluhráčmi nedokázal zvrátiť. Pozrite si individuálny zostrih Bénesa z nedeľňajšieho stretnutia.

zdroj: streamable.com

Rodák z Dunajskej Stredy odišiel do Nemecka v lete z MŠK Žilina. Transfer sa podľa agenta naťahoval skoro pol roka a bol najdrahším v histórii Slovenska. V jeho začiatkoch mu robil tútora bývalý slovenský reprezentant Igor Demo. Od príchodu nastúpil dosiaľ na tri stretnutia prvého mužstva, dve v pohári a teraz si odbil ligovú premiéru. Vo všetkých dueloch Borussia napokon prehrala. Bénes od polovice februára chýbal aj na lavičke A-tímu. 

Borussia je vo vyrovnanej ligovej tabuľke Bundesligy na desiatom mieste. Od šiestej priečky zaručujúcej štart v pohárovej Európe ju delí päť bodov, od šestnásteho miesta znamenajúceho vypadnutie rovnako päť bodov. Budúci víkend sa predstaví na ihrisku siedmeho Frankfurtu.

Najnovšie z klubu: Mönchengladbach

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk