ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hovančík znovu v akcii, zo dňa na deň v zostave prvoligistu
zdroj: NTC Poprad/Dado Rado

Hovančík znovu v akcii, zo dňa na deň v zostave prvoligistu

Po ťažkom zranení a takmer desaťmesačnej pauze sa v súťažnom zápase predstavil defenzívny záložník Juraj Hovančík. Nestalo sa tak však v drese košického VSS, ktorého je stále kmeňovým hráčom. Dobre stavaný futbalista pre PROFUTBAL.sk priblížil, ako sa na poslednú chvíľu zrodilo jeho hosťovanie v prešovskom Tatrane, ozrejmil, prečo padli rokovania s Lokomotívou Košice, i to, z akého dôvodu sa už nehodlá vrátiť do VSS.

"Možno by som vydržal na ihrisku aj do konca, no cítil som, že to bude lepšie, ak vystriedam. Nemám žiadny blok, či strach o koleno, že by som kvôli tomu nechodil do súbojov. Som predsa súbojový hráč, nemám s tým problém."

Váš prvý zápas za Prešov a hneď východniarske derby s Michalovcami. Ako hodnotíte remízový duel (2:2)?
Juraj Hovančík: "Zápas bol celkom fajn. V prvom polčase sme pomerne rýchlo otvorili skóre, mali sme aj ďalšie šance. Žiaľ, po štandardke sme zbytočne inkasovali. V druhom dejstve sme prestali hrať našu hru, už sme tak neatakovali súpera. Michalovce získali prevahu, ujali sa vedenia. Našťastie, podarilo sa nám vyrovnať. Podľa mňa sa to skončilo spravodlivou deľbou bodov."

Za stavu 1:0 ste však nevyužili niekoľko nádejných šancí...
"Je to tak. Chalanom som hovoril, že ak by sme využili niektorú z tých šancí a zvýšili v prvom polčase na 2:0, tak by sme vyhrali. No stal sa opak a my sme zbytočne inkasovali na 1:1. Potom sa hra vyrovnala."

Aj vaša strela spoza šestnástky v 31. minúte mala gólové parametre. Veľa nechýbalo...
"Šlo to naozaj tesne vedľa, hnevá ma to. Škoda, že to tam nepadlo, nechýbalo veľa."

Prešov radosť
Radosť hráčov Tatrana Prešov po vyrovnávajúcom góle Mojmíra Trebuňáka na 2:2 (foto: NTC Poprad/Dado Rado)

Na vašom výkone nebolo badať nejaký zápasový deficit. Ako ste sa cítili na trávniku?
"Trénoval som posledné dva mesiace v košickej Lokomotíve, kde som sa však nedohodol na zmluve. O deň neskôr mi zavolali z Prešova, nemal som prečo váhať. Bol som pripravený na zápas, hoci kondične to nie je ideálne. Sám som to cítil, preto som sa dvadsať minút pred koncom pýtal dole z ihriska. Verím, že kondičku časom získam a budem v pohode môcť hrať celé zápasy."

Po dlhom zranení nemáte v hlave žiadny blok, ktorý by vás na ihrisku limitoval?
"Nie, to vôbec nie. Možno by som vydržal na ihrisku aj do konca, no cítil som, že to bude lepšie, ak vystriedam. Nemám žiadny blok, či strach o koleno, že by som kvôli tomu nechodil do súbojov. Som predsa súbojový hráč, nemám s tým problém."

Takmer dva mesiace ste sa pripravovali na jarnú časť s Lokomotívou Košice. Prečo ste sa nestali hráčom modro-bielych?
"Tešil som sa tam, myslel som si, že tam zostanem. S trénermi i hráčmi som mal super vzťah. S Lokomotívou som trénoval sedem týždňov, odohral som aj druhý polčas posledného prípravného zápasu proti Medzevu. Cítil som sa fajn. Následne som sa stretol s majiteľom klubu, no nedohodli sme sa. Napriek tomu som všetkým poďakoval. Naše cesty sa rozišli, odišiel som do Prešova, no vnímam to pozitívne. Nemôžem povedať nič negatívne, v živote to tak chodí."

"Každý sa potrebuje najesť, ísť na kávu, niečo si odložiť. Nedá sa žiť len z nesplnených sľubov. Viete, aká je doba, nikto vám nič nedá zadarmo. A keď potom ešte nedostanete ani to, čo ste si vybojovali, tak je to ťažké. Každý hľadá tie najlepšie možnosti."

Akú zmluvu ste podpísali s Tatranom?
"Do Tatrana som prišiel na hosťovanie do konca sezóny z VSS Košice. Potom sa uvidí, čo ďalej. Už som bol fakt nervózny z toho, že nemám klub. Potreboval som niekde začať hrať. Napokon to vyšlo tak, že som sa stal hráčom Prešova."

Neodrádzal vás ani katastrofálny vstup Šarišanov do jarnej časti? Predsa len, vysoké prehry kredit dosť znižujú...
"Vnímam to naozaj pozitívne. Aj pred derby som chalanom vravel, že niečo uhráme. Veril som, že tá zlá séria sa skončí. Bol to fajn zápas. Škoda, že nie trojbodový, no aj remíza poteší. Strelili sme dva góly, čo je dobré, zvlášť po tých predošlých dueloch, ktoré Tatran odohral. Snáď to už bude len lepšie a lepšie."

Juraj Hovančík
Juraj Hovančík ešte v drese košického FC VSS (foto: jäzva)

Nebol v hre váš návrat do FC VSS? Boli problémom financie?
"Presne tak. Navyše, nik z klubu sa mi prakticky ani neozval, takisto som sa ani ja neozval im."

Ako vnímate fakt, že mnohí bývalí hráči VSS sa rozutekali ku konkurentom, či už do Prešova alebo do Lokomotívy Košice?
"Je to špecifické, no každý sa potrebuje najesť, ísť na kávu, niečo si odložiť. Nedá sa žiť len z nesplnených sľubov. Viete, aká je doba, nikto vám nič nedá zadarmo. A keď potom ešte nedostanete ani to, čo ste si vybojovali, tak je to ťažké. Každý hľadá tie najlepšie možnosti."

Vaše ciele do jarnej časti?
"Uvažujem pozitívne. Chcem pomôcť mužstvu, aby sme nemysleli na prehry, alebo na to, že inkasujeme veľa gólov. Práve naopak. Verím, že sa rozohrám a budem podávať dobré výkony."

"Ak ten tím bude pohromade, tak nemám obavy. Ja už rozmýšľam hlavne o budúcej sezóne. Teraz sa môže nám trénerom každý ukázať, my následne vyselektujeme hráčov, ktorí budú v budúcom ročníku schopní plniť v súťaži dôstojnú rolu."

Tréner Tatrana Prešov Miroslav Jantek bol s výkonom čerstvej posily spokojný. Zvlášť, keď Juraj Hovančík zasiahol do prvého súťažného zápasu po trištvrte roku. "Bolo to narýchlo. Stále máme šesť hráčov mimo hry, navyše, ide o hráčov zo základnej zostavy. Nie je jednoduché stále skladať tím s hráčmi z juniorky či z dorasteneckej ligy. Potrebovali sme káder doplniť. Ďuro prišiel v priebehu týždňa, dohodli sme sa na spolupráci. Fyzicky by ešte nezvládol celý zápas, preto išiel dole z ihriska po niečo vyše hodine hry. Ukázal však aj niekoľko dobrých vecí. Verím, že jeho výkony budú mať stúpajúcu tendenciu," zaželal si kormidelník Šarišanov.

Miroslav Jantek
Zamyslený tréner Tatrana Prešov Miroslav Jantek (foto: TASR)

Zeleno-bieli ukončili štvorzápasovú sériu prehier. Jeden bodík síce poteší, no nič nerieši. Hoci tento rok je už vypadávajúci istý, Prešov nechce plniť rolu fackovacieho panáka. "Musíme byť trpezliví. Čakáme na hráčov, ktorí by sa ním mali uzdraviť. Verím, že už počas nadchádzajúcej repre pauzy sa situácia zlepší. V zápase s Michalovcami už na lavičke sedel aj Rišo Kačala. Ak ten tím bude pohromade, tak nemám obavy. Ja už rozmýšľam hlavne o budúcej sezóne. Teraz sa môže nám trénerom každý ukázať, my následne vyselektujeme hráčov, ktorí budú v budúcom ročníku schopní plniť v súťaži dôstojnú rolu," uzavrel pre PROFUTBAL.sk Jantek.

zdroj: huste.tv

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk