ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Gólový návrat Koscelníka, Šoltis: Vítaní sú aj ďalší, stačí len...
zdroj: novinyzemplina.sk/Peter Brendza

Gólový návrat Koscelníka, Šoltis: Vítaní sú aj ďalší, stačí len...

Návrat "strateného" syna. Krídelník Martin Koscelník sa vo východniarskom derby proti Prešovu (2:2) prekvapujúco objavil v nominácii trénera Antona Šoltisa. Dvadsaťdvaročný rodák z Vranova nad Topľou sa po jeseni ocitol v skupine hráčov, ktorá odmietla v MFK Zemplín Michalovce predĺžiť kontrakt, a tak musel trénovať s rezervou vo Veľkých Revištiach. Napokon svoje rozhodnutie zmenil, vrátil sa do tímu a gólom pomohol k zisku bodu v derby proti Tatranu. Pre PROFUTBAL.sk ozrejmil dôvody svojho návratu.

"Veľa síl sme vydali na to, aby sme skóre otočili. O to viac nás mrzí, že Prešov ešte vyrovnal na 2:2. Je nám to ľúto, no za chyby sa platí."

Po remízach 0:0 a 2:2 sa aj v treťom tohtosezónnom východniarskom derby zrodil nerozhodný výsledok. Vnímate to ako zisk jedného, alebo skôr ako stratu dvoch bodov?
Martin Koscelník: "Úvod zápasu nám nevyšiel, pomerne skoro sme inkasovali, no spamätali sme sa z toho. Rýchlo sme vyrovnali a po tom sme už mali zápas pod kontrolou. V druhom polčase sme sa ujali vedenia. Na gól na 2:1 sme sa dosť nadreli. O to viac nás mrzí vyrovnanie Tatrana, ktoré vôbec nemalo prísť. Musíme sa na tie defenzívne štandardky viac koncentrovať. Nie je možné, aby sme z nich dostávali góly, zvlášť, keď máme prakticky celý čas navrch."

Už od piatej minúty ste museli doťahovať manko, keď Lukáš Kubus dobrou strelou zaskočil brankára Maceja. Prečo ste prespali úvod?
"Neviem, čím to je. Inkasovali sme na začiatku i na konci zápasu, neviem, či to je nekoncentrovanosťou, alebo aký je dôvod. Takéto chyby by sa nemali stávať, pretože nás to stojí body. Veľa síl sme vydali na to, aby sme skóre otočili. O to viac nás mrzí, že Prešov ešte vyrovnal na 2:2. Je nám to ľúto, no za chyby sa platí."

Michalovce radosť
Zemplínčanom sa podarilo otočiť skóre, napriek tomu to na tri body nestačilo (foto: novinyzemplina.sk/Peter Brendza)


Vášmu tímu pomohlo predovšetkým vyrovnanie na 1:1, o ktoré ste sa po perfektnom centri Šimčáka postarali vy sám. Do lopty ste vleteli s jasným cieľom...
"Tréner ma poslal na zadnú žrď, nacvičovali sme to, prakticky takisto ako aj v minulosti. Videl som, že lopta ide smerom na mňa. Neviem, či ju ešte Kushta, alebo niekto iný trošku nepodvihol. Bol som tam, kde som mal byť a našťastie mi to tam padlo."

Gólový návrat do zostavy, to je asi to najlepšie, čo ste si mohli priať...
"Samozrejme, veľmi ma to potešilo, no škoda stratených bodov. Podľa mňa sme totiž mali získať všetky tri body. Nemali sme odchádzať z Popradu len s jedným."

"Do ich vecí sa nestarám, neviem, či rokujú s vedením, alebo nie. Ja mám v klube novú zmluvu, je na chalanoch, či sa aj oni dohodnú."

Čo sa zmenilo, že ste sa opäť objavili v zostave Zemplínčanov?
"Dohodli sme sa s vedením klubu na novej zmluve. Zostávam teda v Michalovciach."

Uvažovali ste v zime nad odchodom do zahraničia?
"Asi každý jeden hráč sníva o tom, že si raz zahrá v zahraničí, v lepšej súťaži. Prv som bol naklonený tomu, že odídem. Neskôr sme si však ešte spolu sadli, urobili sme nejaké kompromisy a myslím si, že sme situáciu vyriešili k obojstrannej spokojnosti."

Martin Koscelník
Martin Koscelník patril po návrate do zostavy medzi najlepších hráčov Michaloviec (foto: novinyzemplina.sk/Peter Brendza)


Koniec koncov, ak budete aktívny a produktívny, odchod do zahraničia môže prísť aj neskôr...
"Na to teraz nemyslím. Podpísal som zmluvu v Michalovciach, sústredím sa na súčasnosť. Chcem pomáhať mužstvu, či už asistenciami, alebo gólmi. Budem sa snažiť čo najviac. Bodaj by to takto pokračovalo aj v ďalších dueloch."

Myslíte si, že svojim počinom môžete inšpirovať aj ďalších hráčov (Kunca, Podhorin), aby nakoniec podpísali zmluvu a vrátili sa do mužstva?
"Bavíme sa spolu, no chalani stále trénujú v rezerve. Momentálne sa už nevídame tak často, ako keď som aj ja trénoval vo Veľkých Revištiach. Do ich vecí sa nestarám, neviem, či rokujú s vedením, alebo nie. Ja mám v klube novú zmluvu, je na chalanoch, či sa aj oni dohodnú."

"Ak budú ochotní podpísať nové zmluvy, nemáme s tým žiadny problém. Potrebujeme vedieť, či s nimi môžeme rátať aj v budúcom ročníku."

Trénera Michaloviec Antona Šoltisa potešil fakt, že sa mu do kádra vrátil jeden z jesenných ťahúňov. "Maťo podpísal zmluvu, preto som ho nominoval do zostavy," odvetil na otázku PROFUTBAL.sk lodivod Zemplínčanov a následne pridal: "Ja som verejne deklaroval, že ak hráči podpíšu zmluvu, budú opäť vítaní v kádri. Som rád, že Martin sa tak rozhodol. Ukázal, že bude prínosom. Ešte síce nemá na to, aby odohral celých deväťdesiat minút, no to je len otázka fyzickej kondície. Myslím si, že mužstvu pomôže, predsa len, je to hráč, ktorý už v lige niečo odohral. A takýchto hráčov mužstvo potrebuje."

Anton Šoltis
Tréner Anton Šoltis rád otvorí dvere všetkým "rebelom", podmienkou je podpis novej zmluvy (foto: novinyzemplina.sk/Peter Brendza)


Vrátia sa do tímu aj ďalší "rebeli"? "Vravím, ak budú ochotní podpísať nové zmluvy, nemáme s tým žiadny problém. Potrebujeme vedieť, či s nimi môžeme rátať aj v budúcom ročníku," dodal Šoltis na margo hráčov preradených do rezervy.

zdroj: huste.tv

Najnovšie z klubu: Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk