ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Defoe je späť! Najprv správu ignoroval, neskôr sa príjemne porozprával
zdroj: TASR/AP

Defoe je späť! Najprv správu ignoroval, neskôr sa príjemne porozprával

Po viac ako troch rokoch hlási návrat do reprezentácie Anglicka Jermain Defoe. Skvelé výkony 55-násobného reprezentanta v službách Sunderlandu neušli pozornosti kouča Garetha Southgatea, ktorého Defoe takmer odignoroval. Za všetko vraj môže mobilný telefón.

Skúsený ostrostrelec Jermain Defoe opäť okúsi, aké je to nastúpiť na zápas v najcennejšom drese. Naposledy odohral tento rodák z Becktonu reprezentačný duel ešte v roku 2013, kedy si zverenci Roya Hodgsona zmerali sily s výberom Čile. Počas deväťročnej kariéry s levom na hrudi odohral Defoe 55 zápasov, v ktorých sa z gólu radoval devätnásťkrát. Ani jeho premenené pokusy na bránu však nevystrieľali Angličanom výraznejší úspech.

Jermain Defoe
Jermain Defoe v akcii (foto: TASR/AP)

Kanonier so skúsenosťami z anglickej nižšej súťaže, severoamerickej MLS, no prevažne Premier League dostane opäť šancu znovu preukázať svoje zakončovateľské schopnosti vo výbere Anglicka. Zranenia hneď viacerých adeptov na post hrotového útočníka (Sturridge, Kane, Rooney) prinútili Garetha Southgatea poobhliadnuť sa po možných alternatívach. Voľba padla na 34-ročného útočníka Sunderlandu, ktorý zažíva vydarenú sezónu z hľadiska osobných štatistík. Nominácia na priateľský duel s Nemeckom a kvalifikačný súboj MS 2018 s Litvou ho však prekvapila. “Určite som bol prekvapený, pretože ak mám byť úprimný, myslel som si, že dostanem šancu už v minulej sezóne, kedy som bol tretím najlepším strelcom spomedzi Angličanov. Predo mnou bol iba Harry Kane a Jamie Vardy,“ prezradil Defoe. “Ale nestalo sa tak a vtedy som si začal myslieť: ‘Vieš ty čo? Možno sa to už nikdy nestane.‘ Ale nikdy som sa nesťažoval, ani nič podobné,“ pokračoval.

Jermain Defoe
Jermain Defoe po strelenom góle (foto: TASR/AP)

Niekdajší hráč West Hamu, Tottenhamu či Toronta ale neskladal zbrane a pokračoval v tom, čo mu ide najlepšie – v strieľaní gólov. “Len som sklonil hlavu a udržiaval si streleckú formu. Momentálne mám na konte štrnásť gólov a čaká nás ešte jedenásť zápasov. Stále tvrdím, že ak hráč neuberie na produktivite, bude sa mu dariť a neprestane tvrdo na sebe pracovať, je len otázkou času, kedy sa objaví v reprezentácii,“ presvedčivo konštatoval Jermain Defoe.

zdroj: twitter.com

S úsmevom na tvári priznal najlepší hráč Sunderlandu za sezónu 2015/2016, že najprv správu od Garetha Southgatea jednoducho ignoroval. “Bola to úsmevná situácia, pretože na iPhonoch sa síce zobrazujú správy na obrazovke, no nevidieť ich celý obsah. Videl som iba krstné meno. Pomyslel som si: ‘Gareth? Nepoznám žiadneho Garetha... Kto je to?‘ A tak som jednoducho položil mobil naspäť,“ potmehúdsky poznamenal a pokračoval: “Potom som si správu otvoril a v nej sa písalo: ‘Ahoj Jermain, tu Gareth Southgate, mohli by sme si zavolať, ak budeš mať čas?‘ Ja som odpovedal: ‘Jasné, nie je problém.‘ Potom sme sa rozprávali o mojom vzťahu k reprezentácii.“

Gareth Southgate
Tréner anglickej reprezentácie Gareth Southgate (foto: TASR/AP)

V minulosti opora zadných radov Southgate zažil nejednu konfrontáciu so svojím súčasným zverencom Defoeom. V spomínanom telefonáte len upevnili svoje kamarátstvo a trochu si aj zaspomínali. “Príjemne sme sa porozprávali. Je to skvelý chlapík. Niekedy sme proti sebe hrávali, takže aj o tom padla reč. Pripomenul som mu napríklad, ako ma kedysi kopol. Je to dobrý človek a stále som mal pred nim rešpekt,“ vyslovil slová chvály rekordér v počte reprezentačných zápasov, v ktorých neodohral celých 90 minút (32).

zdroj: twitter.com

“Myslím si, že je skvelé, ak tréner zodvihne telefón a kontaktuje hráča. Volali sme päť minút a naozaj si tento telefonát vážim. Samozrejme, je pre mňa potešením objaviť sa opäť v reprezentácii,“ ocenil Defoe v závere rozhovoru telefonát s kormidelníkom “Troch levov“.

zdroj: 90min.com

Najnovšie z klubu: Sunderland

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk