ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dukla aj so Šmehylom, Rejdovianom či Slančíkom sníva o záchrane
zdroj: Facebook/FK Dukla Banská Bystrica

Dukla aj so Šmehylom, Rejdovianom či Slančíkom sníva o záchrane

Z predposledného miesta a so snom o záchrane vstúpia v sobotu do jarnej časti druhej ligy Západ futbalisti Banskej Bystrice. Dukle patrí štyri kolá pred koncom základnej časti s desiatimi bodmi na konte predposledná priečka, len o skóre pred posledným Svätým Jurom. Práve s týmto celkom odštartuje v sobotu na domácej pôde druhú polovicu ročníka 2016/2017.

"To, čo sme si naplánovali, sme v zime splnili. Mrzí akurát niekoľko zranení. Celkovo sme odohrali osem prípravných zápasov. Pracovali sme najmä na útočnej fáze, skvalitnili sme ju aj príchodom nových hráčov," hovorí o priebehu prípravy pre bbonline.sk kormidelník Dukly Dušan Tóth a na margo zimných posíl dodáva: "Získali sme šesť hráčov, väčšinu do ofenzívy. Zálohu vystužili Šimon Šmehyl, Jozef Rejdovian a Peter Szczepaniak. Útok zasa Matej Starší, Radoslav Ďanovský a navrátilec Fabián Slančík. Stále hľadáme jedného skúseného hráča do obrany. Naopak, mužstvo opustila šestica Ivan Jakov Džoni, Tomáš Zázrivec, Denis Urgela, Juraj Chupáč, Marián Jarabica a Tomáš Bagi."

Dušan Tóth
Tréner banskobystrickej Dukly Dušan Tóth verí v záchranu (foto: Facebook/FK Dukla Banská Bystrica)


V úvode jari ešte Banskobystričania nebudú kompletní. Viacero hráčov, na čele so stabilným členom základnej jedenástky Vladimírom Fujákom, má zdravotné problémy. Nenastúpi ani Fabián Slančík, keďže jeho prestup ešte nie je stopercentne dotiahnutý. Kapitánom tímu bude Saša Savić. "Chceli by sme sa prezentovať ofenzívnou hrou a presadiť, aby sa súper musel prispôsobiť našej hre. Budeme sa o to snažiť a uvidíme, ako nám to pôjde. Jedna vec sú prípravné zápasy a druhá ligové, kde je to už o inom. Sám som plný očakávaní, ako nám to už v prvom jarnom kole vypáli," pokračuje pre bbonline.sk 46-ročný niekdajší obranca.

Šanca na záchranu druholigovej príslušnosti je pre Duklu ozaj mizivá. Tím Dušana Tótha by musel na jar pravidelne vyhrávať a veriť v zakopnutia konkurentov. Následne by ako teoretický víťaz skupiny o záchranu Západ odohral kvalifikačný duel proti víťazovi skupiny o záchranu Východ. V prípade triumfu by nasledoval barážový duel o záchranu druhej ligy proti poslednému, teda dvanástemu celku z nadstavbovej skupiny o postup do Fortuna ligy. „Verím v to, ale nie je to v našich rukách. Bodová strata je veľmi veľká, ale stále v to verím. Uvidíme, ako sa bude súťaž vyvíjať. My sa ale najprv musíme sústrediť sami na seba," uzavrel bývalý hráč Dukly či 1. FC Košice, ktorý si na seba päťkrát obliekol aj najcennejší dres.

Banská Bystrica fanúšikovia
Najvernejší fanúšikovia Dukly (foto: Facebook/FK Dukla Banská Bystrica)

Káder FK Dukla Banská Bystrica na jarnú časť 2016/17 (zdroj: bbonline.sk): 
Brankári: Andrej Maťašovský, Ján Ďurčo, Christián Faltáni
Hráči: Daniel Cvik, Erik Gaško, Dávid Daniel, Miroslav Neušel, Filip Ungar, Tomáš Martinec, Roland Valent, Viktor Tóth, Gabriel Snitka, Radoslav Ďanovský, Šimon Šmehyl, Saša Savić, Jozef Rejdovian, Branislav Vitek, Peter Szczepaniak, Vladimír Fuják, Oto Malík, Belmin Vila, Matej Starší, Fabián Slančík

Prišli: Šimon Šmehyl (Spartak Myjava), Radoslav Ďanovský (MŠK Fomat Martin), Jozef Rejdovian (FC ViON Zlaté Moravce-Vráble), Fabián Slančík (FC ViON Zlaté Moravce-Vráble), Matej Starší (MFK Nová Baňa), Peter Szczepaniak (ŽP Šport Podbrezová)

Odišli: Ivan Jakov Džoni (Tampines Rovers FC), Tomáš Zázrivec (TJ Sokol Medzibrod), Denis Urgela (ŠK Kremnička), Juraj Chupáč, Marián Jarabica (KS Energetyk ROW Rybnik), Tomáš Bagi

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk