ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan podpísal stredopoliara z Partizanu Belehrad
zdroj: skslovan.com

Slovan podpísal stredopoliara z Partizanu Belehrad

Účastník našej najvyššej súťaže ŠK Slovan Bratislava podpísal zmluvu s 22-ročným ofenzívnym stredopoliarom Urošom Damnjanovičom na tri a pol roka s ročnou opciou.

V závere prestupového obdobia pribudol do kádra belasých srbský mládežnícky reprezentant Uroš Damnjanovič. Talentovaný stredopoliar prichádza do Slovana Bratislava z Partizanu Belehrad. „Na Uroša Damnjanoviča sme mali veľmi pozitívne referencie priamo od asistenta trénera Vladimira Radenkoviča, ktorý s ním niekoľko rokov pracoval. Využili sme momentálnu situáciu v Partizane Belehrad a keď sa nám naskytla možnosť získať Uroša, neváhali sme,“ povedal k novej akvizícii viceprezident klubu Ivan Kmotrík a dodal: „Uroš je talentovaný futbalista s potenciálom do budúcna, zároveň patrí do širšieho kádra srbskej reprezentácie do 21 rokov. Zapojí sa do tréningového procesu A-mužstva a keďže ešte potrebuje nabrať hernú prax, odohrá niekoľko zápasov za juniorku, aby sa dostal do optimálnej formy.“

Asistent trénera Vukomanivča trénoval novú posilu Slovana päť rokov v mládežníckych kategóriách a tiež na seniorskej úrovni v klube Rad Belehrad, spolupracovali aj v reprezentácii do 21 rokov. Cení si na ňom kreativitu a technickú zdatnosť. „Už predtým, než som prišiel do Slovana, som vedel, že je to najúspešnejší slovenský klub. Som veľmi rád, že budem nosiť belasý dres. Som presvedčený, že moja kariéra v Slovane môže len napredovať. Verím, že klubu pomôžem a dokážem, že som platnou posilou,“ uviedol Uroš Damnjanovič.

Uroš Damnjanovič hráva na poste ofenzívneho stredopoliara, v prípade potreby môže nastúpiť aj ako defenzívnejšie ladený stredový hráč. Sezónu 2014/15 strávil v klube Teleoptik Zemun a v lete 2015 podpísal zmluvu s elitným srbským klubom Partizan Belehrad. V náročnej konkurencii sa len ťažko dostával do základnej zostavy a v ročníku 2015/16 pôsobil na hosťovaní v druholigovom Sindelič Belehrad. Odohral celkom tri zápasy za srbskú reprezentáciu do 21 rokov. 

Informáciu priniesol klubový web ŠK Slovan.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk