ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Exkapitán opúšťa trnavskú loď
zdroj: TASR

Exkapitán opúšťa trnavskú loď

To, o čom sa dlho nahlas šepkalo, sa v posledný prestupový deň pre profesionálnych futbalistov stalo skutočnosťou. Exkapitán Spartaka Trnava Martin Mikovič sa dohodol na zmluve s poľským klubom Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Ako informuje klubový web "andelov", šikovný ofenzívny univerzál podpísal s aktuálne piatym tímom najvyššej poľskej súťaže trojročný kontrakt. Mikoviča čakajú v priebehu stredy lekárske testy, po ktorých sa definitívne stane hráčom poľského mužstva.

"Vzhľadom k tomu, že sa Mikimu končí v lete zmluva, ktorú nechcel predĺžiť, sa vedenie klubu po komunikácii s trénermi rozhodli hráča uvoľniť. Rešpektujeme fakt, že pre náš klub odvádzal dlhodobo dobrú prácu. Termalica prejavila v posledný prestupový deň záujem o jeho okamžitý prestup," uviedol pre spartak.sk generálny manažér Pavel Hoftych.

Slovenská enkláva

V malom Ríme strávil Martin Mikovič celú kariéru, v "červeno-čírnych" farbách nastupoval od prípravky až po hlavné mužstvo. V posledných rokoch patril k lídrom tímu, o čom svedčí aj kapitánska páska na jeho ľavej ruke. V Termalice rozšíri slovenskú enklávu. V kabíne sa stretne s piatimi krajanmi - Davidom Gubom, Patrikom Mišákom, Samuelom Štefánikom, Romanom Gergelom a Daliborom Plevom. 

"V mene klubu i fanúšikov ďakujeme Martinovi za všetko, čo odviedol pre Spartak a v novom pôsobisku mu želáme veľa úspechov," dodáva spartak.sk.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk