ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sereď vstupuje do jari s najlepšou ofenzívou, Süttö: Máme prvoligový útok
zdroj: stksamorin.sk/Tibor Őry

Sereď vstupuje do jari s najlepšou ofenzívou, Süttö: Máme prvoligový útok

ŠKF Sereď patrila v jesennej časti druhej ligy Západ medzi najpríjemnejšie prekvapenia. Tím pod taktovkou trénera Mariána Süttőa ukončil prvú polovicu ročníka na výbornej druhej pozícii, len s päťbodovým mankom na prvú Skalicu. Na druhej strane, siedma Žilina B stráca na Sereď len tri body, takže umiestnenie v hornej šestke znamenajúce postup do nadstavbovej skupiny o postup do Fortuna ligy ešte zďaleka nie je definitívne.

Zimnú prípravu absolvovali futbalisti Serede výlučne v domácich podmienkach, kde využívali umelú trávu. Pri nízkych teplotách využívali na tréningy školskú telocvičňu. Dokopy absolvovali 43 tréningových jednotiek a odohrali 10 prípravných zápasov. Tréner v príprave vyskúšal až 36 hráčov, z ktorých sa napokon vykryštalizovalo mužstvo pre jarnú časť.

Z tímu odišlo viacero hráčov. Veľkou stratou je brankár Senecký, citeľná bude ale aj absencia Krča, Kosorína, Medgyesa, Cherednychenka, Kováča, Petrejeho či Steinhübela. "Na jeseň každý dostal svoj priestor a minutáž. Mne nezostáva nič iné, len popriať všetkým hráčom veľa úspechov v nových kluboch. Zároveň by som ale rád poznamenal, že nie všetky transfery vždy prebehli s morálnym aspektom a nie všetci hráči sa zachovali voči klubu férovo," poťažkal si v rozhovore pre portál seredonline.sk kormidelník Marián Süttö a na margo kádra pre jarnú časť dodal: "Odišla nám veľká kvalita - Cherednychenkova agilita, Medgyesova efektivita, Steinhübelova technika, Krčové nasadenie, Kováčová snaživosť, Seneckého skúsenosť. To nebude jednoduché nahradiť. Verím však, že strelec Paukner zefektívni našu hru. Teším sa z jeho príchodu. V príprave sa dobre ukazoval Richnák, ktorý však pravdepodobne nenastúpi v úvodných dvoch zápasoch. Do obrany prišiel Dubeň, výrazne napreduje aj Baša. Brankár Koníček má veľkú perspektívu, záleží len na jeho trpezlivosti a snahe. Príležitosť dostanú aj mladí hráči z dorastu - Jankto, Bosý, Benko. Za svoju snahu si ju určite zaslúžia. Káder však ešte nutne potrebujeme doplniť o jedného stredopoliara. Hľadáme riešenia za pochodu."

Marián Süttö a Branislav Sokoli
Tréner Serede Marián Süttö v debate s niekdajším kormidelníkom Lokomotívy Košice Branislavom Sokolim (foto: fclokomotiva.sk/Erik Demek)


Na jeseň strelili hráči Serede najviac gólov spomedzi všetkých tímov v skupine Západ (38). Tréner napriek tomu nebol stopercentne spokojný, pretože kvantum ďalších šancí jeho zverenci zahodili. "Zakončeniu sme sa v tréningovom procese venovali a stále sa aj venujeme. Som presvedčený o tom, že budeme strieľať góly. Verím, že obhájime pozíciu najlepšej ofenzívy. Útok v zložení Laura, Paukner, Morong má podľa mňa vysoké kvality, ba dokonca až ligové parametre," domnieva sa 51-ročný rodák z Nitry, ktorý chce, aby jeho zverenci produkovali celoplošne aktívny futbal, založený na kombinačnom a variabilnom zvládaní herných situácií. "Máme svoj štýl a chceme sa ním prezentovať a víťaziť!"

Tréner Serede si však uvedomuje, že posledné štyri kolá základnej časti budú nesmierne dôležité. Prakticky rozhodnú o tom, či sa sezóna bude hodnotiť pozitívne, alebo negatívne. "Tlak na body bude veľký. Všetky tímy by chceli byť v hornej polovici tabuľky. Aby sme to zvládli, budeme musieť podať plnohodnotné výkony. S mojím kolegom Ľubom Moravčíkom a všetkými členmi realizačného tímu sme presvedčení o tom, že naše ambície naplníme. Touto cestou by som chcel poďakovať aj majiteľom klubu za ich dôveru, a tiež predstaviteľom mesta za vytvorené podmienky. Fanúšikov prosím o tolerantnosť a podporu," uzavrel predsezónne interview pre seredonline.sk Marián Süttö.

Sereď - Šamorín
Momentka zo zápasu Sereď - Šamorín (foto: stksamorin.sk/Tibor Őry)

Prvý zápas jarnej časti čaká na hráčov Serede už najbližšiu sobotu, keď na domácom ihrisku privítajú siedmu Žilinu B. Už tento duel tak môže veľa napovedať o ďalšom priebehu v boji o prvú šestku.

Káder ŠKF Sereď na jarnú časť 2. ligy 2016/2017:
Brankári: Martin Šalka, Libor Koníček
Obrancovia: Matej Loduha, Andrej Kmeť, Djiby Ba, Martin Mečiar, Marek Dubeň, David Baša
Stredopoliari: Denis Ventúra, Tomáš Mikinič, Martin Jackuliak, Róbert Richnák, Norbert Jankto, Juraj Benko
Útočníci: Ľuboslav Laura, Adam Morong, Matúš Paukner, Denis Bosý

Najnovšie z klubu: Sereď

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk