ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Manchester United nedal súperovi možnosť pomyslieť na postup
zdroj: TASR/AP

Manchester United nedal súperovi možnosť pomyslieť na postup

Futbalisti Manchester United postúpili medzi šestnásť najlepších tímov v Európskej lige UEFA 2016/2017. Zverenci trénera Joseho Mourinha po domácej výhre 3:0 nad AS St. Étienne uspeli aj na ihrisku súpera, v stredajšej odvete strelil jediný gól duelu v 17. minúte arménsky reprezentant Henrich Mchitarjan, ktorý napokon nedohral.

"Červení diabli", ktorým trofej z európskej pohárovej súťaže číslo dva vo vitríne chýba ako jediná, si všetko profesionálne odkontrolovali. Mourinha okrem straty Mchitarjana mohla mrzieť aj červená karta Erica Baillyho, ktorý v priebehu troch minút dostal zbytočné dve žlté karty, ale výsledok to neovplyvnilo.


zdroj: dailymotion.com

"Vedeli sme, že tu bude dobrá atmosféra, lebo súper má skvelých fanúšikov. Za postupom sme však išli od začiatku. Rýchly gól nám pomohol," citovala agentúra DPA stredopoliara hostí Juana Matu. "Všetko bolo pod kontrolou. Hrali sme solídne, sústredene, profesionálne. Gól zmaril všetky ich nádeje, no stále sme chceli vyhrať. Nie som ale úplne spokojný, hráčom som povedal, že ak by mi niekto ponúkol výhru 2:1, neberiem to. Vždy chcem ten najlepší výsledok. Ale opakujem, bolo to solídne a úplne sme to kontrolovali," povedal Mourinho pre BBC.

"Bol by som kvôli mojim hráčom rád, ak by sme vyhrali, aj kvôli fanúšikom. Zaslúžili by si to. Najmä fanúšikovia boli fantastickí. Ale Manchester United bol lepší," uviedol tréner AS Saint-Étienne Christophe Galtier.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: St. Etienne

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

HOKEJ.sk