Turínsky tréner: Sk****ný pes Maxi López zahodil rok svojej kariéry
zdroj: twitter

Niekdajšia nádej Barcelony Maxi López vyslyšal kritiku trénera turínskeho FC Sinišu Mihajloviča, schudol takmer päť kíl a po dvoch mesiacoch sa znovu objavil na trávniku v talianskej Serii A. Horkokrvný Srb ho poslal do hry na záverečnú desaťminútovku ligového stretnutia na pôde rímskeho AS, po piatich minútach skóroval. Kouč Mihajlovič namiesto pochvaly znovu pikantne okomentoval nešťastníka v kádri „býkov“.

„Maxi López hrá so sedemkilovou nadváhou ako keby niesol na chrbte umývačku,“ odôvodnil Siniša Mihajlovič absenciu Lópeza v ostatných týždňoch a mesiacoch aktuálnej sezóny. Odchovanec argentínskeho River Plate v nej nastúpil len raz v základnej zostave Turínčanov. Predchádzajúcich sedem ligových kôl presedel na lavičke alebo tribúne. Druhému najslávnejšiemu klubu z Turína sa však nedarí, nachádza sa až na deviatej priečke. Preto došlo i na Maxiho Lópeza, ktorý v rokoch 2005-06 dokázal s Barcelonou obhájiť španielsky titul a tešil sa i z víťazstva v Lige majstrov.

zdroj: Gól Maxiho Lópeza na priebežných 1:3 z pohľadu FC Turín, ktorý na pôde rímskeho AS napokon prehral 1:4. (dailymotion)

Niekdajší talent, ktorého profil sme vám priniesli pred mesiacom, naskočil po dvojmesačnej prestávke do stretnutia na pôde rímskeho AS v 79. minúte za stavu 0:3. Päť minút po nástupe sa skvelo odpútal od stopérskej dvojice a nabehol si do priestoru na dokonale načasovanú kolmicu Zappacostu. Loptu následne zvnútra šestnástky poslal krížnou strelou k pravej tyči. Po góle sa zdržal akýchkoľvek gest na adresu Mihajloviča, ktorý ho v ostatných týždňoch a mesiacoch hlasno kritizoval. Spoluhráčovi poďakoval za prihrávku, snažil sa o rýchle pokračovanie stretnutia. Turínčania napriek zníženiu duel prehrali 1:4.

„Maxiho kvality neboli nikdy spochybňované,“ začal Mihajlovič na pozápasovej tlačovke: „Som šťastný za jeho gól, no zároveň i nervózny. Keby sme ho mali v tejto kondícii už pred pár týždňami, mohli sme byť v tabuľke vyššie, cítiť sa viac komfortne. Ihneď ako šiel s váhou z 99 kilogramov na 94,5, skóroval. V prvom rade by však mal byť on naštvaný sám na seba. Zahodil rok svojej kariéry, sk****ný pes.“

zdroj: Tréner Mihajlovič o Maxim Lópezovi na pozápasovej tlačovke: „V prvom rade by však mal byť on naštvaný sám na seba. Zahodil rok svojej kariéry, sk****ný pes.“ (youtube.com)

Maxi López v deviatom tohtosezónnom stretnutí v rámci Serie A strelil svoj premiérový gól. V útoku „býkov“ sa pasuje so zdatnou konkurenciou, veď Andrea Belotti je tretím najlepším strelcom ligy. Opätovný štart za Turín a strelený gól môžu byť pre Lópeza cennými impulzmi do ďalšej práce. V ostatných rokoch si totiž neprechádzal šťastným a produktívnym obdobím. Bývalý zakončovateľ AC Miláno, Malorky či Sampdorie prišiel aj o ženu a tri deti, ktoré mu prebral bývalý spoluhráč a dnes rival z milánskeho Interu Mauro Icardi. Maxi López by však napriek mnohým otáznikom mohol mať v Európe budúcnosť. Kritický Siniša Mihajlovič sa v najbližších týždňoch pokúsi prebrať demotivovaného obra, ktorý pred dvanástimi rokmi nadchol Barcelonu.