ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jantek: Dostať Prešov tam, kde patrí
zdroj: Jozef Bedej

Jantek: Dostať Prešov tam, kde patrí

S trinástimi bodmi na konte sa síce krčia na dne tabuľky, no už len jedenásťčlennej. Po odstúpení Myjavy nehrozí nováčikovi z Prešova vypadnutie, preto môže v jarnej časti naberať potrebné skúsenosti a v pokoji budovať káder do druhej sezóny medzi elitou.

Tatran absolvoval zimnú prípravu v domácich podmienkach, obohatil si ju sústredením v Tatrách. Práve pod Tatrami budú zeleno-bieli tráviť v nasledujúcich mesiacoch veľa času. Kvôli rekonštrukcii svojho štadióna, ktorá má odštartovať na jeseň, strávia pravdepodobne rok a pol (možno aj viac) v NTC Poprad. O zimnom drile, blížiacom sa štarte jarnej časti a ambíciách klubu sa pre PROFUTBAL.sk rozhovoril tréner Šarišanov Miroslav Jantek.

Zimná príprava pred jarnou časťou Fortuna ligy vrcholí. Ako ju hodnotíte?
Miroslav Jantek: "Všetko prebehlo tak, ako sme si naplánovali. Až nedeľňajší zápas odhalí, či sme urobili dosť. V podobnom režime ale chceme pokračovať aj počas súťažného obdobia, počas ktorého bude stále prebiehať aj silová príprava hráčov. Odozvou budú samotné zápasy, ktoré nám ukážu, či sme na správnej ceste, alebo nie."

Vo Fortuna lige máte na konte najviac remíz. V príprave ste zaznamenali dve víťazstvá, tri remízy a jednu prehru. Zapáčili sa vám nerozhodné výsledky?
"(úsmev) Možno, že v lige sa to zmení. Samozrejme, každý chce vyhrávať, ja nie som výnimka. Našou prioritou do jarnej časti však bude, aby sme herne napredovali. V kádri zostávajú hráči, ktorí sa zaslúžili o postup do prvej ligy. Majú našu dôveru. Nejdeme do zápasu s tým, že nechceme vyhrať, to vôbec nie, ale sme nastavení trochu iným spôsobom. No kto by nechcel poraziť Slovan?"

Ako teda momentálne vyzerá káder Tatrana?
"Káder zostal prakticky pokope. Odišli avizovaní Ashiru Musefiu, Jakub Rolinc a Pavol Penksa. V hre je angažovanie zahraničných mladých hráčov - Taliana Daniela Bolocu, Španiela Oscara Del Ama a Albánca Artana Veliu. Chceme vytvoriť tím z mladých hráčov, predovšetkým z tých, ktorí prešli základňou prešovského futbalu. Na jar na to budeme mať ideálnu príležitosť. Ak zistíme, že ich kvalita nie je na požadovanej úrovni, tak v závere sezóny budeme riešiť, čo ďalej. Aktuálne ale majú našu dôveru. Verím, že dobrým tréningom a aj vďaka ťažkým zápasom v lige budú napredovať a ukážu potenciál, ktorý v nich je."

Ako veľmi nahlodalo vaše plány zranenie kapitána Patrika Jacka?
"Určite veľmi. Každý takýto hráč chýba, či už v zápase, v tréningu, v kabíne. Je na zvyšnej partii, aby tie zápasy bez Patrika zvládli aj za neho. Chýbať nám bude možno dva mesiace. Už teraz sa tešíme na jeho návrat. Ale Patrik je vždy s nami, stále príde do kabíny, žije s tímom. Žiaľ, ťažké zranenie má aj Rišo Kačala, ktorý si v prípravnom zápase zlomil hrudnú kosť. Mimo hry je tiež Maťo Luberda, ktorý je po operácii. V jeho prípade vidím ten návrat asi najskôr."

Hlavný cieľ do jarnej časti po odstúpení Myjavy?
"Budovať káder na ďalšiu sezónu, v ktorej budeme chcieť Prešovu prinavrátiť tie miesta v slovenskom futbale, na ktoré patrí. Dáme príležitosť odchovancom, ktorí prešli našou akadémiou. Je len na nich, či sa chopia šance, alebo nie. Majú ale šancu ukázať, čo v nich je."

Kto povedie mužstvo ako kapitán?
"Jožko Talian."

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk